У Вінниці втретє обговорять будівництво нового мікрорайону на території тролейбусного депо

Новини Вінниці Топ

Вінницька міська рада оголосила про проведення чергових громадських слухань щодо майбутньої забудови в районі тролейбусного депо та цегельного заводу «Керамік».

Обговорення містобудівної документації «Детального плану території, обмеженої вулицями Б.Лук’яновського, Пестеля, І. Богуна, Магістратською та земельною ділянкою з кадастровим номером 0510100000:02:015:0221», відбудеться 16 вересня у Будинку офіцерів. Як йдеться у повідомленні на сайті міськради,   слухання заплановані на 17:30.

Це зображення має порожній атрибут alt; ім'я файлу 601d5ff9e4618.jpg
Це зображення має порожній атрибут alt; ім'я файлу Screenshot_15-1024x526.png

Слухання за слуханням

На слуханнях мова піде про будівництво нового мікрорайону на території у 38,23 гектари поблизу Центрального парку. Проєкт передбачає перенесення існуючого тролейбусного депо на іншу локацію та охоплює, окрім іншого, територію заводу «Керамік».    

У лютому 2021 року відбулись попередні громадські слухання щодо цього питання. Тоді мешканці найближчих до майбутньої забудови будинків турбувалися, чи не постраждають їхні оселі внаслідок будівництва та чи гарантуватимуть їм компенсацію забудовник або місто. Також питання поставало у водопостачанні ‒ чи витримають існуючі мережі навантаження після реалізації такої забудови. Окрім того, мешканці окремих будинків турбувалися про організацію в’їздів та виїздів до нового мікрорайону та про можливі затори на прилеглих вулицях внаслідок появи багатоповерхівок на понад 1 000 квартир.

Окреме питання ‒ вже згадана проблема перенесення тролейбусного депо. За проєктним планом, його пропонувалося винести в промислову зону Вінниці, в район перехрестя вулиць Гонти та Енергетичної. Але ані приблизної вартості такого проєкту, ані хто візьме на себе фінансові зобов’язання ‒ інвестор забудови чи громада Вінниці ‒ на етапі обговорення містобудівної документації учасникам слухань не відповіли. Відтак, громадяни проголосували за перенесення слухань.  

Повторні громадські слухання відбулись наприкінці травня. Відповіді на зазначені питання не прозвучали і тоді, а тому люди проголосували проти погодження плану забудови.

До слова, загальна територія в межах проекту забудови складає 38, 23 га. Територія багатоквартирної житлової забудови – 7, 57 га. Територія садибної житлової забудови – 8,99 га. Територія громадської забудови – 5,43 га, яка включає: територію школи на 2,5 га; територію ДНЗ на 0,75 га.

Мільярд на перенесення депо

Раніше в експертному середовищі зазначали, що головна проблема майбутньої забудови – вартість перенесення тролейбусного депо. Зокрема, експерт у галузі будівництва, куратор «Європейської Солідарності» на Вінниччині Василь Зернецький зазначав, що така процедура коштуватиме громаді не менше, ніж мільярд гривень.  

«Ми не маємо відповіді на багато питань. Наприклад, перенести тролейбусне депо, тобто зрівняти його із землею та розмістити в іншому місці, за нашими підрахунками, коштуватиме приблизно мільярд гривень. Це якщо говорити про нормальне перенесення, а не про те, щоб «викинути»  тролейбуси з нинішнього депо і все».

Друге питання, яке плавно витікає з першого – за чий кошт буде перенесено депо. Василь Зернецький впевнений, що інших джерел фінансування цього проєкту, окрім міського бюджету, не може бути.   

«За чий кошт все це буде? Може, зараз у міській раді скажуть, що ось, ми розпаюємо землю, забудовники самі її викуплять та перенесуть депо, але ми розуміємо, що так не буде. Забудовники явно будуть купляти землю частинами, адже йдеться про чималу територію у центрі міста. А нам треба не частинами, а одразу все депо, що знаходиться в межах цієї території, перенести. Однозначно, це буде за гроші міста робитись, а потім міська рада буде або ж не буде ці кошти повертати у бюджет», – зазначив він.

Чи чують вінничан?

Окрема тема для роздумів – чи слухають вінничан, вибачте за тавтологію, під час громадських слухань? Наприклад, у травні у місті відбулись чергові слухання, під час яких, в авральному режимі, без детальних обговорень, були внесені 73 зміни до плану зонування міста.

При цьому громадські слухання, що пройшли 18 травня, були анонсовані на сайті міської ради за чотири дні до події, з яких два були вихідними, при цьому реєстрація на участь у заході тривала впродовж 23 квітня – 3 травня. Відтак більшість мешканців Вінниці навіть не знали про важливий захід, а, отже – не могли взяти у ньому участь.

Актуальні новини Вінниці та області в нашому Telegram-каналі та на Facebook-сторінці

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *