Напівтаємні слухання в авральному режимі: як у Вінниці план міста змінили (відео)

Відео Новини Вінниці Топ

У Вінниці відбулись громадські слухання щодо містобудівної документації «Проект внесення локальних змін до Плану зонування м. Вінниця». Ще до початку обговорень навколо події розгорівся скандал: громадські активісти звинуватили міську раду у приховуванні суспільно важливої інформації. Зрештою, слухання пройшли у форматі гострої дискусії, в результаті якої містяни все ж погодили зміни з невеликим «але».

Під грифом «таємно»

Перед початком слухань біля хабу «Місто змістів», де вони відбувались, зібрались кількадесят людей, які не могли потрапити у приміщення.

Вони наголошували: заплановані на 18 травня громадські слухання були анонсовані на сайті міської ради за чотири дні до події, з яких два були вихідними, при цьому реєстрація на участь у заході тривала впродовж 23 квітня – 3 травня, відтак більшість мешканців Вінниці навіть не знали про неї.

«Ми навіть не знаємо, за що сьогодні будемо голосувати. Ми не знаємо, які зміни будуть у плані. Впродовж останніх трьох тижнів я намагався дізнатись, які зміни передбачено внести, але не отримав інформації. Гадаю, є вказівка нікому не надавати ці дані. Вчора я був у департамені архітектури, хотів поговорити із керівником відділу, який розробляв цю документацію, але він просто втік від мене і сказав, що інформації не надасть. У мене є чотири запити, які я надіслав до міськради три тижні тому з метою дізнатись про предмет слухань, але відповіді не отримав», – розповів громадський активіст Віталій Дужак.

Активіст наголошує: за законом за місяць до слухань мали відбутись обговорення запропонованих змін до Плану зонування міста. Містянам мали надати всю інформацію щодо запланованих змін, однак цього зроблено не було.

Інші учасники події також стверджують: зі змінами до містобудівної документації не знайомі, а про слухання дізнались лише із соціальних мереж.

«Я хочу взяти участь у слуханнях, тому що мене непокоїть будівництво нового кварталу на Стрілецький. Перед будинком, де я живу, збираються зробити дорогу. Автошлях буде розташований впритул до кількох будинків, і це неприпустимо. Про слухання я дізналась випадково, з фейсбуку, і вирішила прийти, але мене не пускають, бо я не зареєструвалась до третього травня», – каже вінничанка Анжела Гергеліжіу.

На всі претензії представники міської ради відповідали: оголошення про збори було опубліковане у «Вінницькій газеті». На це ми від редакції зауважимо, що маленька муніципальна газета з кількатисячним тиражем – такий собі спосіб привселюдного сповіщення мешканців міста. Особливо, коли остання новина на сайті цієї газети датується січнем цього року, а її Facebook-сторінка чекає хоч якогось наповнення з березня.

Однак, міська рада хоча б спробувала реабілітуватись перед громадою: були організовані додаткові зали для громадських слухань у приміщеннях молодіжного центру «Квадрат» та галереї «Інтершик». Звісно, це ніяк не виправляє того, що більшість вінничан навіть не знали про слухання, які стосувались семи десятків змін до містобудівної документації.

Не Соломонові рішення

Усі, хто помістився – взяли участь у громадських слуханнях у трьох локаціях в форматі відеоконференції.  

Сімдесят три зміни до зонування міста розглянули бігло, їх у доповіді-презентації представив містянам начальник відділу просторового розвитку Департаменту архітектури та містобудування Юрій Самойленко. Не важко здогадатись, що отримати ґрунтовні дані з тої презентації за півтори години часу було просто неможливо, на що звернули увагу учасники зборів.

«Ви пропонуєте розглянути всі зміни разом: і невеликі корегування на околицях міста, і важливі зміни до містобудування у центрі міста. От у нас, на вулиці Стуса, збираються побудувати комерційну будівлю, але нас не спитали, чи хочемо ми її. У нас поруч «Україночка», «Сільпо», «Універмаг», навіщо нам ще один магазин? Виходить, у власника земельної ділянки більше прав, ніж у тисяч мешканців будинків, які її оточують?», – спиталася у Юрія самойленко одна з учасниць слухань.

«У всіх є права, я не можу сформулювати Соломонове рішення, яке б задовільнило всіх», – відповів він їй.

Саме питання про зміну призначення ділянки на вулиці Стуса із житлової на торгівельну викликало найбільш жваву реакцію публіки. А тому, вердикт щодо нього вирішили провести окремі громадські слухання.

Це зображення має порожній атрибут alt; ім'я файлу image-27-1024x683.png

Решту ж змін учасники зборів погодили, особливе схвалення отримав план будівництва дитячого садка на вулиці професора Шульги (ну а хто б був проти)?

Це зображення має порожній атрибут alt; ім'я файлу image-72-1024x683.png

Отож, слухання відбулись, але питання, чи можна назвати їх результати об’єктивними, з огляду на обставини, – залишається відкритим. Ну, а детельно з усіма змінами до Плану зонування міста можна ознайомитись тут.

Актуальні новини Вінниці та області в нашому Telegram-каналі та на Facebook-сторінці

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *