Не вистачило голосів: у Вінниці не погодили забудову на місці заводу «Керамік» та тролейбусного депо

Новини Вінниці Статті Топ

27 травня о 18:00 відбулися громадські слухання щодо містобудівної документації «Детальний план території, обмеженої вулицями Магістратською, Петрусенко, Пестеля, І. Богуна та Б. Лук’яновського». Відповідно до плану, на території колишнього заводу «Керамік» та теперішнього тролейбусного депо планувалося будівництво нового мікрорайону зі школою, дитячими садочками, багатоповерхівками та підземними паркінгами. Після чотирьохгодинних слухань рішення щодо затвердження документації ухвалити не вдалося ‒ не вистачило голосів.

Обговорення, які тривають з літа минулого року, викликали чималий ажіотаж серед вінничан. Зокрема, тому, що запропонований план багатьом містянам видавався неконкретним чи недоопрацьованим.

Відтак, на попередніх слуханнях, які відбулися 4 лютого, мешканці найближчих до майбутньої забудови будинків турбувалися, чи не постраждають їхні оселі внаслідок будівництва та чи гарантуватимуть їм компенсацію забудовник або місто. Також питання поставало у водопостачанні ‒ чи витримають існуючі мережі навантаження після реалізації такої забудови. Окрім того, мешканці окремих будинків турбувалися про організацію в’їздів та виїздів до нового мікрорайону та про можливі затори на прилеглих вулицях внаслідок появи багатоповерхівок на понад 1 000 квартир.

Окреме питання ‒ питання перенесення тролейбусного депо. За проєктним планом, його пропонувалося винести в промислову зону Вінниці, в район перехрестя вулиць Гонти та Енергетичної. Але ані приблизної вартості такого проєкту, ані хто візьме на себе фінансові зобов’язання ‒ інвестор забудови чи громада Вінниці ‒ на етапі обговорення містобудівної документації учасникам слухань не відповіли.

На нових громадських слуханнях більшість цих питань продублювалися, хоча минулого разу проголосовано було за перенесення слухань за умови розгляду всіх питань та зауважень.

Різниця між проєктними планами, здебільшого, полягала в: можливості перенесення тролейбусного депо в район індустріального парку, що на Немирівському шосе, а не на Гонти, можливості розширення вулиці Магістратської на одну смугу та в кількості квартир і розмірі майбутнього дитячого садочку. Наприклад, якщо попереднім планом пропонувалася забудова на приблизно 1216 квартир, то тепер ця кількість зменшилася до 1148.

Після тривалих перемовин та безлічі запитань як до представника групи інвесторів «Поділлябудінвест», так і до представника МКП «Вінницький муніципальний центр містобудування і архітектури» Олександра Шевчука, на голосування було винесено два питання. Перше: щодо пропозиції створення нової містобудівної документації, за якою детальний план не містив би в собі території тролейбусного депо. Друге: щодо погодження вже запропонованої на розгляд документації з урахуванням зауважень. За результатами голосування створення нової докуметації учасники слухань не підтримали.

За друге питання, попри численні дискусії, проголосували 223 учасника обговорень. Але рішення щодо погодження «Детального плану території, обмеженої вулицями Магістратською, Петрусенко, Пестеля, І. Богуна та Б. Лук’яновського) погодити не вдалося. На слухання зареєструвалися 458 учасників, відтак для того, аби голосування можна було визнати дійсними, «за» мали проголосувати половина зареєстрованих учасників + одна особа. Тобто, 230 людей. Таким чином, для підтримки даного проєкту не вистачило буквально семи голосів.

Підрахунок голосів, втім, як і процес голосування, також затягувався. Через карантинні обмеження учасників слухань розмістили на кількох локаціях, зокрема, на території хабу «Місто змістів», Креативного простору «Артинов», арт-галереї «ІнтерШик», молодіжного центру «Квадрат» та адмінбудівлі самого цегляного заводу. Але інтернет-зв’язок періодично переривався, а учасники слухань скаржилися на якість звуку на окремих локаціях. Відтак, не всі розуміли, про що йде мова, а також далеко не всі зуміли досидіти до кінця слухань.

Не обійшлося і без сумнівних ситуацій. Наприклад, окремі учасники повідомляли в коментарях до трансляції з громадських слухань, що на локації прийшли голосувати молодики без прописки, схожі на так званих «тітушок», які не розумілися на предметі обговорень.

Окрім того, періодично інші учасники слухань з таких локацій брали слово та пропонували без обговорень якомога скоріше проголосувати, бо вони поспішають додому. Чим зривали на своїх локаціях гучні овації.

З трансляцією громадських слухань, яку вів активіст Віталій Дужак на своїй сторінці у Facebook, можна ознайомитися за ЦИМ посиланням.

З проєктним планом, який виносився на голосування 27 травня, ознайомитися можна за ЦИМ посиланням.

Яка подальша доля даного проєкту, чи виноситимуть його на повторне голосування, чи організовуватимуть нові слухання ‒ наразі невідомо.

Як повідомили журналісту Вінниця.ОК в департаменті у справах ЗМІ та зв’язків з громадськістю Вінницької міськради, на сьогодні рішення з даного питання ще немає. 

Актуальні новини Вінниці та області в нашому Telegram-каналі та на Facebook-сторінці

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *