Вибори голови Липовецької громади, поза сумнівом, стали центральною подією політичного року у Вінницькій області. Кампанія, яка підняла з глибокого дна тонни брудних, неприємних на запах методів політичної боротьби, завершилася перемогою «гречки», а точніше курятини. У статусі переможених у цій епохальній «битві» можуть опинитись самі громадяни, оскільки політики – «гречкосії» завжди сповна «відбивають» вкладені перед виборами «інвестиції» за рахунок виборців. Разом з тим, ці вибори показали зростання підтримки мешканців Вінниччини до проєвропейської опозиції, падіння довіри населення до ще нещодавно всесильної «Стратегії Гройсмана» та низведення до атомів рейтингу «Слуг народу» у нашому регіоні.
Курятина зробила справу?
За даними протоколу ТВК, перемогу на виборах голови Липовецької громади одержує кандидат від ВО «Батьківщина» Віктор Бичков – директор місцевої філії МХП «Зернопродукт». За нього віддав голос 31% виборців.
Віктор Бичков відомий не лише як керівник великого підприємства, а й як політик, який не гребує ділитись із потенційними виборцями продукцією холдингу, в якому працює, а саме курятиною. Однак, цього року курятину від МХП та Бичкова роздавали не напряму, а поширювали через мережу «соціальних магазинів» – нове слово у технологіях «гречкосійства».
Проте, не курятиною єдиною: цьогоріч на 1 вересня від Бичкова та МХП роздавали рюкзаки для першокласників, що можна сприймати як агітацію у школах, а це – грубе правопорушення.
Злі язики кажуть, що у «Батьківщини» та Віктора Бичкова у Липовці до того ж діяла так звана «сітка» – політтехнологія із нехитрим механізмомом: певна кількість «перевірених» виборців «під звіт» голосують за кандидата, за що отримують винагородження.
Що чекатиме на громаду за керівництва Віктора Бичкова – невідомо, але його методи керівництва підприємством викликають застереження. Так, у серпні цього року директор липовецької філії МХП «Зернопродукт» розпорядився знищити сою на полі конкурентів.
Між двох вогнів
Друге місце із 28% голосів на виборах голови Липовецької громади посів кандидат від «Європейської Солідарності» Василь Авраменко – директор місцевої школи №1, засновник клубу спортивних єдиноборств «Оріон» та ветеран АТО/ООС.
Виборча кампанія Авраменка пройшла між двох вогнів: з одного боку йому протистояв адміністративний ресурс «Української Стратегії Гройсмана», з іншого – «сірі» політичні технології «Батьківщини».
Як тільки виборчі перегони вступили в активну фазу, Авраменка одразу ж атакували з «усіх знарядь».
Першим ударом стала реєстрація кандидата – «двійника» Авраменка, якого в подальшому підконтрольна «Батьківщині» та «УСГ» ТВК не хотіла знімати з виборів.
Проти кандидата від «ЄС» поширювали листівки з «чорнухою», при чому попався на брудній справі не хто-небудь, а депутат Вінницької районної ради від «УСГ» Олександр Король.
Проте, «збити» представника опозиції не вдалося – він «фінішував» майже «ніс у ніс» з переможцем, поступившись йому лише двома сотнями голосів.
Ці вибори засвідчили, що «ЄС» значно наростила у Липовці рейтинг впродовж останього року. Для прикладу, на чергових виборах міського голови Липовці у 2020 році кандидат від «Європейської Солідарності», яким був той самий Василь Авраменко, набрав 16,16% голосів. В умовах, у яких проходила цьогорічна кампанія, результат «ЄС» можна назвати моральною перемогою.
«Стратегам» вже нічого не світить?
У порівнянні з «ЄС» на виборах у Липовці «Українська стратегія Гройсмана», навпаки, показала падіння рейтингів. Їхня кандидатка – в.о голови громади Олеся Назаренко, посіла третє місце, програвши Авраменку близько сотні голосів. І це при тому, що торік вибори голови впевнено виграв представник «УСГ» Микола Грушко. Згодом він пішов у відставку, що й запустило «колесо виборів» по-новій.
На стороні пані Назаренко був весь адмінресурс Липовця, а також потужна підтримка Вінницької міської та обласної рад, контрольованих командою Володимира Гройсмана. Наприклад, Вінницька міськрада просто напередодні виборів «з барського плеча» подарувала Липовцю сотню демонтованих з вулиць Вінниці світильників. Липівчані широту жесту не оцінили, і показали, що «УСГ» все одно нічого не «світить».
У пані Олесі були навіть «виписані» командою екс-прем’єра політтехнологи, яких «записали» у «позаштатні радники» та з комфортом розмістили просто у міській раді, та й вони не придумали, як зробити її переможницею.
Вочевидь, палкий електоральний роман виборців Вінниччини із «УСГ» поступово згасає. В умовах епіделогічної, економічної, енергетичної та політичної кризи в державі, яка нещодавно пройшла шлях децентралізації, чимало «шишок» падає на голову місцевих органів влади, що у випадку Вінниччини тотожна «Українській Стратегії».
Що ж, «УСГ» боролася за тотальний контроль над Вінниччиною, однак з 2019 року накопичилося чимало проблем, а у «роздутій» команді Гройсмана не те щоб було багато кризових менеджерів… Там куди більше спеців із перерозподілу комунального майна, наприклад районних лікарень, у власних цілях.
2% для «Слуги народу»
Ну, і детальніше про тих, хто власне, і довів ситуацію в державі до кризової – про «Слуг народу», куди ж без них? Так от, якщо ще два роки тому за приналежність до цієї партії всім охочим легко діставались мандати депутатів Верховної Ради, то зараз балотуватись від президентської партії вже не вигідно.
Здається, ще трохи – і бабусі «слуг народу» почнуть переписувати хати на своїх елітних собак. На тих самих, яких «зелений» нардеп Брагар пропонував продавати, щоб розплатитись за «комуналку».
Так от, до Липовця: кандидат від «Слуг народу» Юрій Юкало набрав на виборах голови громади лише 2% голосів. Гадаємо, будь-які коментарі тут зайві…
Отож, на виборах у Липовці переміг кандидат, який дав громадянам насущне – доступ до дешевої курятини у соціальних магазинах. Чи можна звинувачувати у цьому людей? Ні, потрібно звинувачувати тих, хто настільки «ефективно» керує економікою, що громадяни «купуються» на таке. А от яким головою громади буде пан Бичков – поки що відповіді немає. Проте, є певні тенденції, що свідчать про падіння рейтингу вінницької владної команди та невілювання підтримки «Слуг народу».
Актуальні новини Вінниці та області в нашому Telegram-каналі та на Facebook-сторінці