Виконком Вінницької міськради відмовив у затвердженні містобудівної документації щодо забудови території заводу «Керамік» та тролейбусного депо.
Відповідно до опублікованого документу, виконком аргументує відмову у затвердженні «Детального плану території, обмеженої вулицями Магістратською, Петрусенко, Пестеля, І. Богуна та Б. Лук’яновського» результатами громадських слухань, які відбулися 4 лютого та 27 травня.
Водночас департаменту архітектури та містобудування доручено опрацювати зазначені в протоколах громадських слухань зауваження щодо інфраструктурних перетворень відповідної території та подати на розгляд міськради пропозиції стосовно альтернативних варіантів розробки містобудівної документації.
Історія питання
4 лютого відбулися перші громадські слухання щодо забудови території тролейбусного депо та колишнього заводу «Кермік». За планом, на даній ділянці планувалося збудувати новий мікрорайон з багатоповерхівками, дитячими садочками, школою, стадіоном та підземними паркінгами. Тоді вінничани проголосували за перенесення громадських слухань та доопрацювання містобудівної документації щодо даної території. Причиною тому була «сирість» документації. Зокрема, містяни відзначали, що відсутня інформація про те, хто спонсоруватиме перенесення тролейбусного депо, також мешканці найближчих будинків турбувалися, чи не постраждають їхні оселі внаслідок будівництва та чи передбачена компенсація за можливі збитки. Окрім іншого, містяни відзначали ‒ будівництво багатоповерхівок загальною кількістю на понад тисячу квартир призведе до транспортного колапсу на Магістратській та прилеглих вулицях, якщо в кожної сім’ї, що заселиться в новому, мікрорайоні буде власна автівка.
27 травня відбулися повторні громадські слухання щодо даної документації. Виявилося, що більшість піднятих на попередніх слуханнях питань залишилися без відповідей. Тим не менш, за документацію після чотирьох годин обговорень проголосували 223 зареєстровані учасника. Однак рішення не було ухвалено ‒ для підтримки документу не вистачило голосів. На слухання зареєструвалися 458 учасників. Аби рішення могло вважатися дійсним, «за» мали проголосувати 50% зареєстрованих + 1 людина. Тобто, 230 осіб. Таким чином, для підтримки документації не вистачило буквально семи голосів.
Актуальні новини Вінниці та області в нашому Telegram-каналі та на Facebook-сторінці