«Сьогодні Стерненко, завтра хто?»: у Вінниці відбулася чергова акція на підтримку одеського активіста (фото, відео)

Відео Новини Вінниці Топ Фото дня

20 березня близько 19-ї години на Майдані Небесної Сотні у Вінниці відбулася чергова акція протесту на підтримку ув’язненого Сергія Стерненка. Цього дня в одеського активіста день народження. Протестувальники в анонсі події нагадували ‒ своє 26-річчя Сергій змушений зустрічати у в’язниці, що і стало додатковою причиною для акції. 

Втім, у Вінниці мітингарі заявляли ‒ справа не лише у Стерненко. Вони протестують проти сучасної судової системи. І протестують абсолютно добровільно, тим самим заперечуючи чутки про проплаченість акцій.

«Нам нічого не платили, ми добровольці. І ми тут не просто заради якихось конкретних обличь, заради Стерненка чи «Ріффмастера», ми вийшли загалом проти нинішньої судової системи, проти таких посадовців, як Татаров, Венедіктова тощо», ‒ виголошує один з учасників протесту. 

Загалом, на акцію протесту зібралося сьогодні більше двох десятків учасників, а за подіями поодаль слідкували представники «Поліції діалогу». Сам протест протривав більше години.

Варто зазначити, що аналогічний марш відбувся в Києві. Також акція протесту відбулася в Одесі.

Мітингарі мали плакати, викрикували гасла «Стерненку ‒ волю», «Свободу політв’язням», «Аваков ‒ чорт», «Венедіктова ‒ чума» тощо, а також цього разу виголошували промови, на відміну від попередніх менш людних акцій. Серед протестувальників звучали також і риторичні питання «Сьогодні Стерненко, завтра хто?». Не забули протестувальники і про інших ув’язнених українців, судова справа щодо яких викликає, м’яко кажучи, запитання. Це і Андрій Антоненко, і Яна Дугарь, і Юлія Кузьменко.

«В нас є група в Telegram, там є всі анонси подій. Все, що стосується справи Стерненка, Антоненка. Там же відбувається обговорення. Я був на всіх, крім одної здається. Був точно на першій, коли дуже багато людей зібралося. Я не розумію, чому вони зараз не приходять. Можливо, тоді «по-живому» йшло, коли Сергія тільки посадили в СІЗО. Але мене це дивує. Люди мають виходити», ‒ розповідає один з учасників акції Олександр Мадера.

Нагадаємо, це вже не перша акція на підтримку Сергія Стерненка у Вінниці. Вперше вінничани зібралися на протест 23 лютого, коли активіста Приморський районний суд Одеси засудив до семи років ув’язнення. Після цього в місті збирали підписи до міської та обласної ради з надією на відповідну реакцію місцевих органів влади та відповідні звернення до Президента, Парламенту та Уряду.

Згодом акція протесту відбулася 8 березня.

Відслідковувати перебіг подій навколо судової справи Сергія Стерненка можна, зокрема, на Telegram-каналі «STERNENKO». Щодо протестних акцій в Україні та Вінниці можна знайти інформацію також на фейсбук-сторінці «Свободу Стерненку – Вінниця».

У нашого сайту тепер є Telegram

Також запрошуємо на нашу Facebook-сторінку

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *