На території Вінницької області з 1 квітня розпочнеться весняно-літня нерестова заборона на вилов риби. Обмеження вводяться Управлінням Держрибагентства у Вінницькій області задля збереження середовища і умов відтворення водних біоресурсів.
«Нерест – це особливий та надзвичайно важливий період у житті мешканців водойм, коли відбувається їх розмноження, у цей період вони стають вразливими і безпомічними. В цей час, як ніколи, рибі потрібен спокій і затишок, вона потребує охорони від браконьєрів і від того наскільки успішно та вдало пройде нерест залежить чисельність риби у наших водоймах та майбутнє рибних ресурсів», – зазначають у рибоохоронному патрулі.
ТЕРМІНИ ЗАБОРОНИ:
– у річках та їх притоках з 1 квітня по 20 травня (включно);
– у водосховищах, озерах, ставках з 1 квітня по 9 червня (включно);
(за винятком ізольованих природних
або штучно створених водних об’єктів,
наданих у користування для потреб аквакультури);
– у р. Дністер з усіма притокам з 1 квітня по 10 червня (включно);
– вилов раків у всіх рибогосподарських
водоймах з 1 квітня по 9 червня (включно).
ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ:
Використання плавзасобів (човнів) у визначених місцях нересту, промислове рибальство, здійснення підводного полювання, проведення змагань зі спортивного рибальства, а також днопоглиблювальних, вибухових та інших робіт, добування будівельних матеріалів у місцях масового нересту водних біоресурсів.
ДОЗВОЛЯЄТЬСЯ:
Любительське рибальство до 3 кг риби на одну особу однією поплавковою або донною вудкою з одним гачком і спінінгом з берега у місцях, визначених у переліку та на інших водоймах в адміністративних межах населених пунктів.
Як зазначає рибоохоронний патруль, порушення правил рибальства в цей час карається як накладенням штрафів, так і притягненням до кримінальної відповідальності. Сума штрафів за порушення правил рибальства згідно КУпАП становить від 34 до 680 грн. За незаконне зайняття рибним промислом, що завдало істотну шкоду передбачена кримінальна відповідальність відповідно до ст. 249 ККУ. Штраф від 1 700 до 3 400 грн або обмеженням волі на строк до трьох років, з конфіскацією знарядь і засобів промислу та всього добутого.
Свідків порушень правил рибальства просять звертатись на «гарячу лінію» Вінницького рибоохоронного патруля за телефонами: (068) 018-37-52 та (073) 004-86-06.
У нашого сайту тепер є Telegram
Також запрошуємо на нашу Facebook-сторінку