В Іллінецькій центральній районні лікарні в ході реалізації другого етапу медичної реформи вдалося вирішити низку хронічних проблем та спланувати бюджет.
Як для «УП. Життя» пише Тетяна Бойко, директорка департаменту комунікації НСЗУ, лікарня отримала на 3 мільйони гривень більше за Програмою медичних гарантій, аніж з держсубвенцією. Таким чином, це дозволило закладу налагодити більш злагоджену роботу.
«Заклад отримав на 3 млн грн більше фінансування за Програмою медичних гарантій-2020, аніж за держсубвенцією. Здавалось би – не так багато. Але це дозволило закладу вибратися з хронічних проблем та спокійно планувати бюджет. Нагадаю, що заклади самостійно розпоряджаються коштами, які отримують за договорами з НСЗУ. Всі управлінські рішення, включно з питаннями оплати праці, приймає керівник», ‒ йдеться в публікації.
Загалом в своєму матеріалі Тетяна Бойко відзначила 5 медичних закладів по всій Україні, які не лише зуміли в ході другого етапу медичної реформи вирішити багаторічні проблеми, але й «набити базу» пацієнтів. Завдяки чому окремі заклади вже показують сталий розвиток, збільшення переліку послуг та отримують більше фінансування.
Довідково.
Другий етап медичної реформи відбувся рік тому.
Всі обласні, міські та районні лікарні (а загалом це понад 1650 медичних закладів) почали працювати та отримувати гроші за надані медичні послуги за однаковою системою. Якщо раніше фінансувалися лікарняні ліжка та квадратні метри, незалежно від того, затребувані вони пацієнтами чи ні, то зараз Національна служба здоров’я сплачує за надані медпослуги за єдиним для всіх закладів тарифом. Пацієнт самостійно обирає медзаклад.
У нашого сайту тепер є Telegram
Також запрошуємо на нашу Facebook-сторінку