Міністр охорони здоров’я Максим Степанов проінспектував медичні заклади Вінниці, зокрема завітав до пункту вакцинації клінічної лікарні №1 та лікарні швидкої медичної допомоги. У «швидкій» міністр оцінив темпи будівництва корпусу екстреної медицини та дав брифінг журналістам місцевих видань. Говорили про коронавірус, вакцинацію та зарплати для медичних працівників.
Про самолікування та вакцинацію
Розмовляючи із представниками преси, міністр Степанов звернув увагу на те, що чимало ковідних хворих запізно звертаються за медичною допомогою, доводячи себе до важкого стану.
«Нажаль, спостерігаємо багато хворих, які лікуються вдома і звертаються до лікарень на дванадцятий, тринадцятий, чотирнадцятий день у важкому стані. Вони приймають серйозні ліки вдома, самі проходять гормональну та антибактеріальну терапії. Зрозуміло, що потім за життя цих хворих боротися важко», – зазначив він, закликаючи громадян слідкувати за своїм здоров’ям.
Крім того, очільник МОЗ сказав кілька слів на захист вакцинації проти СOVID-19, щодо якої серед населення існує багато сумнівів.
«Кажуть, ніби медичні працівники не хочуть вакцинуватися, що вони проти щеплень чи проти конкретної вакцини. Згідно тих списків, які я бачив, у першій клінічній лікарні готові вакцинуватись близько 67% персоналу. Зрозуміло, що є медпрацівники, які перехворіли, мають антитіла і поки не вакцинуються», – промовив Максим Степанов.
Розповів міністр і про те, як вакцинувався сам. За його словами, сам він перехворів на ковід у листопаді і поки що має антитіла, однак публічно вакцинувався, щоб дати громадянам приклад.
Степанов висловив сподівання, що кампанія з вакцинації завершиться до кінця року і пояснив, яким чином можна встати у чергу на щеплення.
«Ми зробили максимально зручно. Перше ‒ це дійсно через додаток «Дія». Друге ‒ можна записатися через відповідний портал. І можна записатися, зателефонувавши до контакт-центру Міністерства охорони здоров’я, єдиний національний контакт-центр, який ми створили ‒ 0 800 60 20 19. Також можна звернутися до свого сімейного лікаря, який теж повинен надати таку послугу. Згідно з нашою програмою національного плану вакцинації, в нас є п’ять етапів в залежності від груп ризику. Тому ми розраховуємо, що в нас вся кампанія по вакцинації повинна закінчитися до кінця цього року. Будемо намагатися це зробити раніше. В листопаді. Головне, щоб вакцинувалися, щоб захищалися» ‒ зазначив Степанов.
Про «засекреченість» вакцини
Надав Степанов і коментар щодо чуток про те, що виробник вакцини та її ціна для вакцинованих мають бути засекречені:
«Є відповідний наказ, який підписується міністром охорони здоров’я. В нас є конфіденційні умови з виробниками вакцини, і це не виняток України, таких вимог дотримуються країни всього світу. Жодна держава не розголошує ціну, за яку вона придбала вакцину. У наказі вказані саме ці конфіденційні умови. Що стосується нас з вами, як пацієнтів: ми знаємо, якою вакциною ми вакциновані, хто її виробник і ця інформація за жодних обставин не може бути засекречена».
Про зарплати медичних працівників
«Основна теза, яку ми хочемо додати до реформи – заробітна плата. Вона повинна бути іншою, за що я не перестану боротися. Зарплата лікаря сьогодні має складати мінімум 23 тисячі гривень», – сказав міністр у розмові із лікарем-рентгенологом
Пізніше, вже під час прес-брифінгу, міністр додав, що хотів би, аби зарплата середнього медперсоналу складала 17 тисяч гривень, а молодшого 12 тисяч.
До слова, відвідане Степановим майбутнє відділення екстреної медицини, – один із об’єктів програми президента Зеленського «Велике будівництво». Втім, будівельні роботи розпочались ще за президентства Порошенка, у 2017 році. Кошторис об’єкту складав 269 мільйонів гривень. У 2017 році медична установа отримала 6 мільйонів гривень державної субвенції на будівельні роботи, а у 2018-ому – 2,5 мільйони на придбання обладнання. Тоді в отриманні субвенцій посприяв колишній міський голова Вінниці та «губернатор» області, а на той час – народний депутат від «Блоку Петра Порошенка» Олександр Домбровський.
Завершити будівництво планують у квітні цього року.
Читайте також: Степанов розповів, коли на Вінниччині запровадять червону зону
Нагадаємо, станом на ранок 4 березня на Вінниччині зафіксували рекордні для регіону 827 випадків COVID-19 за добу.
На ранок 1 березня Вінниччина була лідером за кількістю нових інфікувань за добу.
Зазначимо, що адаптивний карантин в Україні діє з 24 лютого.
У нашого сайту тепер є Telegram
Також запрошуємо на нашу Facebook-сторінку