«Жовта» зона: на Вінничину повертається адаптивний карантин

Новини Вінниці

З 24 лютого Україна повернеться до адаптивного карантину, про що заявив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль. Міста та регіони знову розділять на «зелену», «жовту», «помаранчеву» та «червону» зони.

Базово по всій Україні запровадять «жовту» зону.

«Буде дозволятися проведення масових заходів, якщо для однієї особи передбачатиметься 4 квадратних метри площі або з наповненістю залу до 50%. Дозволятимуться відвідування закладів освіти групами більш ніж 20 осіб. Під час проведення матчів командних ігрових видів спорту можуть бути присутні глядачі, але з певними обмеженнями щодо кількості заповнених місць. Дозволятиметься працювати ресторанам, кафе, барам та їдальням до 24 години», — пояснив міністр охорони здоров’я Максим Степанов.

Міністр охорони здоров’я додав, що зелений рівень стане тим показником, якого регіони мають досягнути, щоб почати говорити про перегляд або скасування певних карантинних обмежень.

Помаранчевий рівень, за словами Максима Степанова, не передбачатиме встановлення додаткових карантинних обмежень, а сигналізуватиме про можливе наближення регіону до червоного рівня епідемічної небезпеки. Водночас пропонується, що на цьому рівні органи місцевої влади можуть вводити додаткові обмежувальні заходи для запобігання поширенню інфекції.

На червоному рівні, як повідомив Міністр охорони здоров’я, вводитимуться жорсткі карантинні обмеження, за прикладом січневого карантину.

За словами міністра охорони здоров’я Степанова, адаптивний карантин планується ввести як мінімум до 30 квітня. Перехід областей із зони в іншу визначатиметься за такими показниками, як заповнюваність ковідних лікарень, кількість зроблених тестів та кількість госпіталізованих із коронавірусом. 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *