День святого Миколая святкують 19 грудня. Цьогоріч свято припадає на неділю, тому його можна буде відзначити на повну силу. Саме цей день розпочинає зимові святкування. Особливо його полюбляють діти, тому що отримують подарунки під подушку.
В Україні серед наших пращурів існував особливий обряд — люди пекли “миколайчики” – солодкі пряники, які потім роздавалися дітям.
Сьогодні усі українські діти з нетерпінням чекають на 19 грудня, коли святий Миколай приносить подарунки. І сподіваються, що знайдуть під подушкою не різочку. Згідно з переказами і легендами святий Миколай особливо виділяв тих людей, які протягом року вчиняли добрі справи. Тому батьки розповідають дітям, що він записує у чарівну книжку добрі і погані вчинки. А з настанням ночі на 19 грудня святий приходить до кожного будинку і роздає саме той подарунок, на який заслужила дитина: солодощі або різочку.
Також існує легенда про те, звідки пішла традиція дарувати подарунки. Найбільш імовірно, що ця історія почалась із відомого випадку, коли один збіднілий чоловік не міг забезпечити своїх трьох доньок приданим.
За тамтешніми звичаями, вони не змогли б вийти заміж. Майбутній святий Миколай, у той час звичайний мешканець Візантії, дізнавшись про це, вирішує скористатись батьківським спадком, щоб зарадити біді. Протягом трьох ночей він пробирався до убогої хатини та щоразу закидав крізь вікно у кімнату, де ночували сестри, шмат золота — на придане для кожної з дочок.
Таким чином, Миколай започаткував традицію допомагати та віддавати – дарувати подарунки, увагу та милосердність тим, хто цього найбільше потребує.
Актуальні новини Вінниці та області в нашому Telegram-каналі та на Facebook-сторінці