Партія «Європейська Солідарність» зміцнює лідерство у рейтингах електоральних симпатій українців та збільшує відрив від «президентської» «Слуги народу». Про це свідчать результати свіжого опитування Київського міжнародного інституту соціології.
За даними КМІС, якби вибори до Верховної Ради України відбулися у найближчу неділю, за «Європейську Солідарність» готові проголосувати 13,7% серед усіх респондентів і 19,8% серед тих, хто збирається голосувати і визначився зі своїм вибором. Таким чином, за рік з грудня 2020 року «Європейська Солідарність» збільшила підтримку виборців на 1,8% серед усіх та на 2,9% серед тих, хто визначився.
Партію «Слуга народу» підтримують 12,7% серед усіх респондентів і 18,4% серед тих, хто визначився з вибором. За рік партія влади втратила підтримку виборців – проти грудня 2020 року її рейтинг зменшився на 0,7% серед усіх і на 0,8% серед тих, хто визначився.
До Верховної Ради також проходять «Батьківщина» (відповідно, 6,2% серед усіх респондентів і 9,1% серед тих, хто визначився з вибором) і «Опозиційна платформа – За життя!» (6,2% і 9%). Прохідний бар’єр у 5% також формально долають «Сила і честь» (4,8% і 7%), Радикальна партія (3,6% і 5,2%) і «Українська стратегія Гройсмана» (3,5% і 5,1%).
Формально трохи менше прохідного бар’єра мають, але наближені до нього «Розумна політика» (3,3% і 4,8%), «Наші» (3,1% і 4,4%) і «Партія Шарія» (2,8% і 4%). Інші партії мають нижчу підтримку.
Упродовж 3-11 грудня 2021 року Київський міжнародний інститут соціології (КМІС) провів власне всеукраїнське опитування громадської думки «Омнібус». Методом телефонних інтерв’ю з використанням комп’ютера (computer-assistedtelephoneinterviews, CATI) на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів (з випадковою генерацією телефонних номерів та подальшим статистичним зважуванням) опитано 2000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України (крім АР Крим). Вибірка репрезентативна для дорослого населення (віком 18 років і старше) України. До вибірки не включаються території, які тимчасово не контролюються владою України – АР Крим, окремі райони Донецької та Луганської областей.
У Луганській і Донецькій областях опитування проводилося тільки на території, що контролюється українською владою.
Статистична похибка вибірки (з імовірністю 0,95 і з врахуванням дизайн-ефекту 1,1) не перевищує: 2,4% для показників, близьких до 50%, 2,1% для показників, близьких до 25%, 1,5% – для показників, близьких до 10%, 1,1% – для показників, близьких до 5%.
Нагадаємо, за даними попереднього дослідження КМІС, за «ЄС» проголосували б 14,8% від усіх опитаних та 17,1% серед тих, хто визначився.
Актуальні новини Вінниці та області в нашому Telegram-каналі та на Facebook-сторінці