Лісівники Тульчинського району облаштовували 4 штучні водопої для диких тварин. Як повідомляють в обласному управлінні лісового та мисливського господарства, такі заходи особливо необхідні для забезпечення звірів водою влітку.
«Для дикої тварини пройти 5 кілометрів до водопою – це не відстань. Але якщо води немає, то звірі можуть мігрувати з лісів у пошуках води або хворіти, помирати. Влітку це питання особливо важливе в умовах всихання та зміління джерел, а ще – сезонної відсутності опадів. Тому одне із завдань лісівників та єгерського складу лісгопів Вінниччини – забезпечення водою лісових мешканців», – інформують в установі.
Для забезпечення водою диких тварин тульчинські лісівники спорудили 4 штучні резервуари: по одному у Брацлавському, Орлівському та два – у Журавлівському лісництвах. Це забетоновані заглибини об’ємом 5-7 кубометрів, які наповнюють, довозячи воду машиною. Щоб заповнити 7-кубову яму, привозять дві бочки води. Лісівники стверджують: водойми встановлювались відповідно до потреб, тобто там, де на великій площі лісу відсутні природні водопої. Крім них, є струмочки, лісові ставки, джерела. Лісівники їх обгороджують, розчищають, біля одного струмочка зробили з допомогою жолоба штучний витік води, аби тварини не замулювали джерело.
До слова, ДП «Тульчинське ЛМГ» має площу мисливських угідь 52,5 тис. га, з них лісових – 23,2 тис. га, польових – 28,3 тис. га, 1 тис. га – водно – болотних. За підрахунками обласного управління лісового господарства, В угіддях нараховується 82 голови кабана, 575 козуль, 1119 зайців, 112 куниць, 125 тхорів, 119 борсуків, 66 видр, 164 голів куріпки сірої.
Актуальні новини Вінниці та області в нашому Telegram-каналі та на Facebook-сторінці