Сутисківську школу-інтернат можуть передати у спільну власність територіальних громад Вінницької області. Відповідний проєкт рішення у п’ятницю, 25 червня, розгляне сесія Вінницької обласної ради. У разі його ухвалення освітній заклад фактично буде врятовано від банкрутства та закриття.
«Надати згоду на безоплатне прийняття з комунальної власності Сутисківської селищної територіальної громади (Вінницької області) до спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Вінницької області єдиного майнового комплексу Спеціалізований заклад загальної середньої освіти 1-111 ступенів смт Сутиски», – йдеться у проєкті рішення.
Разом із установою у спільну власність громад Вінниччини планується передати в тому числі будинки та споруди інтернату, транспорт, всі матеріальні активи та земельну ділянку, площею 31,2388 га.
Питання на пвівтора мільйона
Як повідомлялося раніше, в результаті децентралізації Сутисківську школу-інтернат передали на баланс місцевої селищної ради. Однак, бюджет громади не має достатньо коштів для фінансування установи, тому заклад можуть закрити вже у серпні поточного року.
Щоб профінансувати школу бодай до кінця року, необхідно 1,5 мільйона гривень. Педагоги інтернату звертались до ОДА та облради із проханням передати установу на баланс області та разом із випускниками мітингували за її збереження.
На сьогодні у Сутисківській школі-інтернаті навчається 199 учнів, з них 49 дітей із «проблемних» сімей, які перебувають у закладі цілодобово. Школа працює за інженерно-технічним та спортивним напрямком. В установі приділяється велика увага інформатиці та фізкультурі. До навчального плану введені уроки футболу, працює гурток з гімнастики.
Сам заклад розташований у будівлі колишнього маєтку графа Гейдена.
Також нагадаємо, що депутати з фракції «Європейської Солідарності» у Вінницькій обласній раді виступили на захист Конституційного права громадян на повну загальну середню освіту. Вони запропонували Верховній Раді внести зміни до нової редакції Закону України «Про повну загальну середню освіту», яка фактично ліквідовує старші класи у населених пунктах, де проживає менше 50 тисяч мешканців. На Вінниччині такий населений пункт один – Вінниця, тож навчитися у профільних ліцеях, які планується створити замість старших класів, зможуть далеко не всі юнаки та дівчата.
Актуальні новини Вінниці та області в нашому Telegram-каналі та на Facebook-сторінці