Школу села Попівка Липовецької громади понижують у статусі. За рішенням міської ради, з 1 вересня 2021 року начальний заклад буде переформатовано з середнього на початковий. Як працюватиме школа в нових умовах пояснив батьківському комітету та колективу директор Липовецької школи №1 ім. В. Липківського Василь Авраменко.
У вівторок, 25 травня, Василь Петрович провів у Попівці батьківські збори, оскільки місцева школа є філією керованого ним навчального закладу. За словами Авраменка, школа у Попівці взагалі підпадала під оптимізацію, однак спільними зусиллями педагогів, батьків та місцевих депутатів її вдалося зберегти принаймні у вигляді закладу початкової освіти.
«Цьогоріч Липовецькою міською радою був затверджений план оптимізації навчальної мережі. Планувалося припинити освітній процес у Попівській школі, але депутати пішли нам на зустріч і зберегли початкові класи у нашому структурному підрозділі. Сьогодні ми оголосили батькам та колективу про це рішення. Всі ми готові до реформ, але раціональних і комплексних. Закриття школи точно не на часі», – пояснив освітянин.
Відтак, з наступного року у Попівці навчатиметься 10 учнів 1-4 класів. Василь Авраменко каже: це не багато, але зберегти початкову освіту на селі важливо, оскільки щоденні поїздки на навчання за кілька кілометрів – це стрес для малечі та додаткові незручності для батьків. А щоб організувати роботу реформованої школи максимально ефективно та раціонально, передбачається низка заходів:
«Ми будемо впроваджувати заходи енергозбереження у закладі, щоб зменшити витрати на опалення будівлі. Також будемо працювати над покращенням харчування та надання освітніх послуг», – зазначив Василь Авраменко.
Зокрема, у школі до 1 вересня планують організувати їдальню. Оскільки заклад не має власного харчоблоку, свіжі страви у термосах доставлятимуть до Попівки з Липовця.
Не залишать напризволяще і учнів 5-9 класів. Більшість з них, за рішенням батьків, будуть переведені до Липовецької школи №1. Щоранку на старших школярів чекатиме шкільний автобус, ним же вони повертатимуться додому з уроків.
Вчителі кажуть: те, що школу вдалося зберегти – надзвичайно добре. І визнають – у тому, що сільська освіта по всій України переживає не найкращі часи, винна передусім демографічна криза.
«Це демографічна проблема не тільки нашого села, а всієї країни. Народжуваність низька, і ходити до школи вже майже немає кому. Але ми всіма силами колективу стараємось показати високий рівень навчання та зацікавити дітей та батьків. Ми згодні йти на співпрацю та поступки, щоб зберегти цю школу», – розповіла Ольга Вінярська,- тимчасово виконуюча обов’язки директора Попівської філії, донька якої також навчається у цьому закладі.
«Ми доклали максимум зусиль, для того, щоб зберегти цю школу. Для мене, як для людини, яка навчалася саме в цих стінах – це надзвичайно важливо. І хто знає, може у селі оселяться нові родини, з’являться нові учні», – на мажорній ноті завершує розмову із нашим виданням Василь Авраменко.
До слова, необхідність реформування системи освіти та оптимізації навчальних викликали на Вінниччині гострих ситуацій. Так, у Сутисках педагоги та колишні учні мітингували за збереження місцевої школи-інтернату. Тим часом у Крижопільській громаді люди борються за збереження сільських шкіл.
Також нагадаємо, що депутати з фракції «Європейської Солідарності» у Вінницькій обласній раді виступили на захист Конституційного права громадян на повну загальну середню освіту. Вони запропонували Верховній Раді внести зміни до нової редакції Закону України «Про повну загальну середню освіту», яка фактично ліквідовує старші класи у населених пунктах, де проживає менше 50 тисяч мешканців. На Вінниччині такий населений пункт один – Вінниця, тож навчитися у профільних ліцеях, які планується створити замість старших класів, зможуть далеко не всі юнаки та дівчата.
Актуальні новини Вінниці та області в нашому Telegram-каналі та на Facebook-сторінці