У КП «Вінницяоблводоканал» відповіли на одне з найбільш популярних питань споживачів: чому вода з крану має неприємний запах. Про це йдеться у дописі на сторінці «комунальників» у Facebook.
Фахівці зазначають, що «рибний» запах води спричиняють водорості, які виділяють «ароматні» речовини під час відмирання та/або в «стресових» для них ситуаціях. Зараз, коли джерело питної води у Вінниці – річка Південний Буг, звільняється від криги, водорості як раз переживають «стрес».
Як йдеться у дописі, деякі природні одоранти (речовини з яскравим запахом) людина здатна відчувати на запах при наявності 1 молекули на 5 000 000 молекул води. В таких концентраціях, запевняють у водоканалі, одоранти нешкідливі для людини, хоча і неприємні на відчуття. Технологія очищення питної води дає можливість замаскувати «рибний» запах, збільшивши дозу хлору, проте комунальники свідомо цього не роблять.
«Як фахівці ми розуміємо, що на верхній межі або поза нею опиниться не лише власне залишковий хлор, але і величезний ряд побічних продуктів хлорування. І тоді неприємна вода стане ще й шкідливою», – стверджують в облводоканалі.
На підприємстві також додають, що вода залишається безпечною, оскільки очисні роботи проводяться із дотриманням технологічного регламенту.
При цьому у «Вінницяоблводоканал» звертають увагу на стан річки Південни Буг. Там стверджують, що течія у місці водозабору фактично відсутня, а тому річка втрачає природну здатність до самоочищення та перетворюється у своєрідний відстійник з умовами, сприятливими для розвитку водоростей.
У нашого сайту тепер є Telegram
Також запрошуємо на нашу Facebook-сторінку