Виключно українською: з регламенту міськради Ладижина «прибрали» пункт про двомовність роботи

Новини Вінниці Топ

З регламенту міської ради Ладижина виклюили пункт, який допускав виступи депутатів під час сесій українською та російською мовами. Відповідне рішення було ухвалне під час сьогоднішньої позачергової сесії. Засідання транслювалось на Facebook-сторінці «Ладижин новини».

Як повідомлялося раніше, третя стаття регламенту міськради Ладижина затверджувала, що «пленарні засідання ради і засідання постійних комісій ради проводяться українською або російською мовами. Діловодство ведеться державною мовою». Така норма йшла всупереч із чинним законодавством, яке вимагає від депутатів всіх рівнів послуговуватись на роботі виключно державною мовою.

Для привернення уваги до проблеми, депутати міської ради звернулись до мовного омбудсмена. Зрештою, за ініціативи фракції «Європейської Солідарності» відбулась позачергова сесія, яка виправила цей недолік.

Як зазначають у партії, причиною ухвалення «двомовного» регламенту стала помилка у розгляді документу.

«Під час роботи 1 сесії 8 скликання 19 листопада 2020 року сталася помилка у розгляді та прийнятті Регламенту, яку необхідно терміново виправити. Адже є неприпустимим використання іншої, окрім державної, мови у діяльності місцевих органів влади», – зазначили у партії.

Отже, рішенням абсолютної більшості депутатів міськради, було затверджено зміни до чинного регламенту. Відтепер «мовний» пункт документу стверджує:

«Пленарні засідання ради і засідання постійних комісій ради проводяться у відповідності до вимог ст. 12 Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної». Діловодство ведеться державною мовою».

До слова, один з депутатів, представник ОПЗЖ Володимир Філін, під час позачергової сесії заявив, що не братиме участь у голосуванні за виправлення «мовного недоліку» регламенту.

Не брав участь у голосуванні і міський голова Валерій Коломєйцев. Представник партії «Наш край», який незмінно перебуває на посаді вже 19 років, на засідання не явився.

Валерій Коломєйцев є уродженцем Хабаровського краю Росії, і, як стверджував місцевий депутат Андрій Скакодуб, фактично не володіє українською. Саме для нього, каже Скакодуб, у регламенті міськради роками існував пункт про двомовність.

Додамо, що 16 липня 2020 року в Україні набув чинності Закон України «Про забезпечення функціонування української мови як державної». Він, зокрема, зобов’язує депутатів місцевих рад послуговуватись у роботі державною мовою.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *