Чинний регламент міської ради Ладижина дозволяє депутатам виступати під час сесій двома мовами: українською та російською. Така норма суперечить чинному мовному законодавству, і хоч документ ухвалили ще 19 листопада 2020 року, розголос історія отримала лише зараз.
«Пленарні засідання ради і засідання постійних комісій ради проводяться українською або російською мовами. Діловодство ведеться державною мовою», – йдеться у третій статті регламенту.
Оскільки законодавство вимагає проведення сесій виключно державною мовою, депутат міської ради Андрій Скакодуб звернувся до мовного омбудсмена із вимогою привести регламент у відповідність до закону. Відреагували на ситуацію і інші представники депутатського корпусу. Так, фракція «Європейської Солідарності» оприлюднила заяву, в якій зазначено, що під час розгляду та ухвалення регламенту сталася помилка, яка потребує негайного виправлення.
«Фракція «Європейської Солідарності» вимагає негайно переглянути Регламент Ладижинської міської ради 8 скликання, зокрема внести зміни допункту 3.1. статті 3 у такій редакції:
«Пленарне засідання ради та засідання постійних комісій ради проводяться українською мовою. Діловодство ведеться державною мовою».
Вважаємо неприпустимим використання іншої, окрім державної, мови у діяльності місцевих органів влади. Під час роботи 1 сесії 8 скликання 19 листопада 2020 року сталася помилка у розгляді та прийнятті Регламенту. Вимагаємо її терміново виправити. Закликаємо депутатів ради невідкладно внести зміни до Регламенту та припинити ситуацію, яка не прикрашає місто Ладижин», – зазначено у заяві.
Вже завтра, 23 лютого, у Ладижині має зібратись позачергова сесія міськради, яка має змінити мовні засади регламенту. Відповідний проєкт рішення вже опублікований:
До слова, 16 липня 2020 року в Україні набув чинності Закон України «Про забезпечення функціонування української мови як державної». Він, зокрема, зобов’язує депутатів місцевих рад послуговуватись у роботі державною мовою.
У нашого сайту тепер є Telegram
Також запрошуємо на нашу Facebook-сторінку