На Вінниччині продовжується грибний сезон. Оскільки за останній тиждень почастішали випадки отруєнь, фахівці Головного управління Держпродспоживслужби у Вінницькій області рекомендують дотримуватись наступних правил збирання грибів:
❗️ Ніколи не кладіть у кошик невідомі вам гриби та остерігайтесь пластинчатих грибів.
❗️ Під час посухи взагалі відмовтесь від збору грибів, у спеку змінюється обмін речовин в організмі гриба, він втрачає воду і накопичує токсини.
❗️ Не збирайте гриби, у яких нечітко виражені морфологічні ознаки.
❗️ Не збирайте гриби поблизу узбіч чи на радіаційно забруднених територіях.
❗️ Уважно перевіряйте зібрані гриби перед тим, як починати готувати страву або робити заготівлі.
❗️ Не вживайте гриби у сирому вигляді.
❗️ Відібрані гриби спочатку промийте, а потім відваріть декілька разів у підсоленій воді протягом 30 хвилин.
❗️ Готові страви з грибів зберігайте на холоді в емальованому посуді, але не більше доби.
❗️ Не купуйте гриби на стихійних ринках чи у продавців на автошляхах. Безпечніше купувати гриби на стаціонарних ринках, де вони проходять ветеринарно-санітарний контроль.
❗️ Краще взагалі відмовитись від споживання дикорослих грибів, як від продукту, а споживати штучно вирощені печериці або гливи, купуючи їх в магазинах!
Зазначається, що на Вінниччині вже виявлено 38 випадків отруєнь грибами, і більшість із них зумовлені вживанням грибів, які помилково сприймаються за їстівні печериці та сироїжки.
У ГУ Держпродспоживслужби також підкреслюють, що найбільш отруйними є токсини блідої поганки, мухоморів, сморжів — підступність їх у тому, що отрута, потрапивши до шлунку, протягом тривалого часу (до трьох діб) може не викликати жодних симптомів. Ознаки отруєння можуть проявитися лише тоді, коли у шлунку не залишиться жодного сліду від грибів, а людина вже й забуде, що їх їла. Запаморочення, нудота, сильна спрага, судоми, посиніння губ та нігтів, похолодіння рук та ніг — все це виникає, коли отруйні речовини сягають мозку.