Тростянецький спиртзавод не виливатиме барду на бардополя, – Владислав Скальський

Новини Вінниці

У суботу, 21 листопада, голова Вінницької ОДА зустрівся з жителями селища Тростянець – шукали  шляхи розв’язання проблем,  пов’язаних із діяльністю на території району державного підприємства «Тростянецький спиртовий завод».

Під час наради Владислав Скальський зазначив: «Днями у Тростянці були організовані громадські слухання.

  • Із 2017 року, коли фактично було відновлено виробництво біоетанолу, сольвентів та інших хімічних продуктів, барда потрапляла на бардополя у м.Тростянець, – говорить  Владислав Скальський. –  Враховуючи зміни у технологічному циклі та пришвидшення хімічних процесів під час виробництва, барда отримала нові негативні якості. Фактично, два роки жителі Тростянця, особливо влітку, страждали від нестерпного смороду. Минулого тижня проведено низку зустрічей, зокрема, із керівництвом Фонду державного майна України, а також з керівництвом концерну «УКРСПИРТ». Врешті, під час проведення громадських слухань ми дійшли згоди, яка полягає в тому, що державне підприємство «Тростянецький спиртовий завод» більше жодної краплі барди не виливатиме на бардополя». 

За результатами громадських слухань буде складено протокол, де сторони конфлікту зафіксують конкретні домовленості.     

  • Відтепер 100% мелясної барди буде відвантажуватися на переробку до Юзефо-Миколаївської біогазової установки в Козятинському районі. Наразі підприємці напрацьовують пропозиції щодо вирішення питання з обсягом тієї барди, яка є на бардополях Тростянця, –  пояснює голова ОДА.

Нагадаємо,  20 червня в облдержадміністрації відбулось засідання обласної комісії із техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, на якому було  прийнято рішення призупинити діяльність державного підприємства «Тростянецький спиртовий завод» до повного усунення наслідків екологічної катастрофи та вжиття заходів по усуненню всіх недоліків по переробці відходів. Щоправда, після короткочасної зупинки завод тоді продовжив роботу.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *