Facebook погодився виплатити у Великобританії штраф у розмірі 500 тисяч фунтів стерлінгів (в перерахунку близько 580 тисяч євро) у справі про витік особистих даних користувачів соцмережі, що збиралися компанією Cambridge Analytica. Відповідно до угоди, сторони відкликають свої претензії. При цьому Facebook не визнає своєї провини.
Про це повідомляє видання Deutsche Welle.
Штраф, виплачений компанією Марка Цукерберга, перерахований в скарбницю Її Величності, зазначається у заяві Управління комісара з питань інформації (ICO) Великобританії.
- Комісар вважає, що ця угода найкращим чином відповідає інтересам усіх суб’єктів даних, які є користувачами Facebook у Великобританії. І Facebook, і ICO зобов’язуються продовжувати роботу щодо забезпечення дотримання законодавства про захист даних, – йдеться в заяві.
У березні 2018 року стало відомо про найбільший в історії Facebook витік особистих даних користувачів. Компанія Cambridge Analytica незаконно зібрала дані 87 мільйонів користувачів соцмережі і передала їх третім особам. За даними ICO, в числі інших Cambridge Analytica передала дані близько одного мільйона британських користувачів.
Через скандал очільнику Facebook Цукербергу довелося двічі виступити на слуханнях в Конгресі США. У липні 2019 року Facebook домовився про виплату в США штрафу в розмірі п’ять мільярдів доларів. Це рекордний штраф, який коли-небудь накладався на компанії за порушення правил зберігання особистої інформації клієнтів. Більш того, за повідомленням Федеральної торгової комісії США це один з найбільших штрафів, які уряд США взагалі коли-небудь стягував.
За матеріалами: «8-й канал»