Вінничани підтримали петицію про різнокольорові контейнери для сортування сміття

Новини Вінниці

Електронна петиція вінничанки Ірини Ластовецької із проханням встановити у місті різнокольорові контейнери для різних видів сміття набрала необхідну кількість голосів. Звернення підтримали 357 містян із 350 необхідних, тож тепер його обов’язково розгляне міська рада.

Петиція містить наступний текст:

 • У 2018 році Україна увійшла у топ-10 країн з найбільшою кількістю сміття (за версією агентства 24/7 Wall Street). Так, щорічно в Україні виробляється 10,6 тонн сміття на одного мешканця. Натомість переробляється лише 3,2% відходів. 

  Більша частина з 26 мільйонів метричних тонн відходів в Україні є ТПВ (твердими побутовими відходами) і сільськогосподарськими відходами, включаючи сміття, вироблене в господарствах, та відходи добрив та пестицидів з полів. 

  Через об’єми накопичених в Україні відходів її можна віднести до однієї з найбільш техногеннонавантажених країн світу. У досвіді поводження з відходами Україна на кілька десятиліть відстала від розвинених країн Європи. 

  Слід зауважити, що серед мешканців нашого міста спостерігається стрімкий ріст соціального запиту на екологічний роздільний збір твердих побутових відходів. На жаль, містяни не мають змоги нормально сортувати сміття, оскільки на смітниках відсутні відповідні контейнери для збору паперу, металу, скла і пластику та контейнерів для небезпечних відходів. 

  Саме тому актуальним є питання встановлення на території міста спеціалізованих контейнерів для окремого збору твердих побутових відходів, в тому числі небезпечних. 

  Відповідно до ст. ст. 30, 33 Закону «Про місцеве самоврядування в Україні» та ст. 21 Закону «Про відходи», функції щодо регулювання відносин у сфері поводження із відходами, у тому числі з небезпечними, відносяться до компетенції органів місцевого самоврядування. 

  З огляду на викладене, прошу: 

  1. Встановити на території м. Вінниці спеціально обладнані контейнери для роздільного збору сміття (сировини), а саме окремо для: пластику, паперу, скла, металу, небезпечних побутових відходів (градусників, використаних ламп та елементів живлення). 

  2. Забезпечити вчасну передачу цієї сировини до пунктів переробки та/або утилізації. 

  3. Організувати та забезпечити розміщення соціальної реклами щодо необхідності сортування сміття (сировини). 

  4. Забезпечити організацію заходів щодо інформування населення м. Вінниці
  про правила поводження з відходами, їх сортування в тому числі небезпечних. 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *