Із 3 червня у Вінниці працюють пришкільні табори, у яких відпочивають 5 200 дітей. Тут школярі не тільки оздоровлюються, а й отримують нові знання. У двох таборах працюють англомовні волонтери з Англії та Туреччини, на базі табору школи №26 діє дебатна школа для старшокласників. Дітей знайомлять з основами жестової мови. На школярів чекає й чимало розваг, в тому числі відвідування аквапарку, боулінгу, екскурсії, флешмоби, конкурси тощо. Відвідування таборів безкоштовне.
Як інформують у міській раді, наразі в місті функціонує 2 мовні табори на базі гуманітарної гімназії №1 та спеціалізованої школи №25. У них працюють англомовні волонтери з Англії (проект Go camp) та 2 волонтери з Туреччини. Вчора відбулась зустріч дітей пришкільного табору «Дивограй» школи №27 з волонтером програми GoCamp, Надзвичайним і Повноважним Послом Австралії в Україні пані Мелісою О’Рурк (Melissa O’Rourke).
- Я вже не перший рік у таборі відпочиваю, мені дуже подобається. В цьому році вже були у музеї Коцюбинського, у боулінгу, ігроманії, ходили у аквапарк і зоопарк. Тут дуже добрі вихователі, також приїжджають волонтери з різних країн і розповідають про свою культуру, ми, наприклад, спілкувались з людьми з Туреччини», – сказала учениця школи №25 Ірина.
Кожен пришкільний табір міста має свої особливості. Наприклад, на базі пришкільного табору школи №26 вперше організовано дебатну школу для старшокласників, в рамках якої 25 підлітків мають змогу отримати нові знання, удосконалити комунікаційні навички, критичне мислення. У співпраці з Центром реабілітації «Гармонія» в рамках проекту «Дитляндія» проводять інтерактивні заходи, на яких діти ознайомляться з основами дактильної абетки (жестової мови).
Проходять зустрічі з представниками патрульної поліції на тему «Безпечне місто». Представники служби надзвичайних ситуацій вчать дітей, як діяти у надзвичайних життєвих випадках. Міські омбудсмени з представниками Служби у справах дітей презентують дітям проект «Право для наймолодших».
Для дітей з ортопедичною патологією щоденно проводиться лікувально-фізкультурний комплекс. Крім того, щоденно у загонах діти роблять гімнастику для очей. За кошти міського бюджету діти відвідують аквапарк та дитячі розважальні центри «Дитяча планета» та «Ігроманія». Центр підліткових клубів у кожному таборі проводить розважальні програми для дітей. Традиційно у міському палаці мистецтв проводяться інтелектуальні ігри «Що? Де? Коли?» та «Ерудит-квартет». Діти, які відпочивають у таборах, відвідують бібліотеки, кінотеатр «Родина», переглядають концертну програму вихованців міського палацу мистецтв.
Крім того, 36 дітей – переможців ІІІ та IV етапів Всеукраїнських олімпіад, відпочинуть у «Літній школі» на базі приміського табору. Також, діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування, діти, батьки яких загинули у зоні АТО, діти з багатодітних та малозабезпечених сімей (210 дітей) – влітку 2019 року відпочивають на узбережжі Чорного моря у таборі «Бригантина» м. Скадовськ Херсонської області (перша зміна: 02 червня – 15 червня; друга зміна: 16 червня – 29 червня).
Фінансування основної програми таборів забезпечує міський бюджет, втім, за ініціативи батьків, програма може бути розширеною. У такому випадку кошти на додаткові заходи забезпечують батьки.