В умовах парламентсько-президентської республіки, якою є Україна, вибори до Верховної Ради матимуть більше стратегічне значення, ніж вибори президента держави. Для українців це привід всерйоз задуматись над власним вибором, тим часом Росія активізує всі важелі тиску на Україну, в тому числі і пропагандистські, щоб в перспективі отримати «зручний» для себе український парламент. Як не стати жертвою фейків та маніпуляцій країни-агресора розповідали у Вінниці експерт Комітету виборців України Владислав Телень та представник Національної Ради України з питань телебачення та радіомовлення у Вінницькій області Вадим Мазурик.
- Ми повинні бути готовими до того, що втручання у вибори буде. І Це втручання, напевно, буде більшим, ніж у попередні роки, тому що цей рік розглядається Росією як вирішальний для визначення своїх подальших дій по відношенню до України. Ясно, що парламентські вибори є визначальними для тих кіл Російської Федерації, які розраховують в той чи інший спосіб свою політику стосовно України. Кошти на це там ніхто не шкодуватиме, – висловив впевненість пан Мазурик
На думку Владислава Теленя, ще одне завдання російської пропаганди на період виборів – «заразити» українців думкою, ніби наша держава не відбулася і потребує «допомоги» «старшого брата».
- Вісімдесят відсотків російського медіа контенту про Україну показує. Що ми держава, яка не відбулась. І хоч російське телебачення заблоковане, через супутникові мережі та інтернет громадяни України мають до нього доступ, – сказав він
За словами пана Теленя, свідомо чи несвідомо час від часу і українські ЗМІ також вдаються до поширення маніпулятивних матеріалів. Такий контент, каже експерт, «створює враження, ніби в Україні за п’ять минулих років нічого хорошого зроблено не було і реформи не проводились» і в результаті серед виборців зростає рейтинг опозиційних проросійських сил.
Представник комітету виборців наголосив: треба бути готовими до масованої пропагандистської атаки Кремля. Щоб протидіяти їй у «комітеті» радять:
- Пам’ятати, що Росія веде проти України агресивну гібридну війну, застосовуючи військові, економічні та інформаційні засоби.
- Зважати, що мета агресора – створити у громадян України відчуття незахищеності, «зради», «злочинної влади» для відновлення свого впливу в нашій державі
- Оцінюючи інформацію, задаватись питанням «Кому це вигідно?», 2А що це дасть Україні та українцям?»
До слова, дострокові вибори до Верховної Ради відбудуться вже 21 липня.
Олександр Сашньов