Про представників родини Павлюків можна говорити годинами. Це надзвичайно дружня, щира та щаслива родина жмеринчан, яка на сьогодні складається із 82 (!) представників. Головною берегинею сімейного вогнища є матуся 11-ти чудових дітей, бабуся 50-ти онуків та онучок та прабабуся 6-ти правнуків – Галина Михайлівна Павлюк.
Ця прекрасна жінка у свої 70 років радіє успіхам та досягненням своїх рідних, а в День родини, який відзначається по всьому світі 15 травня, ділиться із нашими читачами маленькими секретами міцної і дружньої сім’ї.
Моє багатство – це моя родина
Галина Михайлівна зустріла нас приємною посмішкою і енергійною розмовою. Жінка одразу запросила нас до будинку, де на почесному місці розмістилася величезна картина усієї дружної родини Павлюків.
![](https://adm.abo.media/upload/article/o_1datv4r5a1umsnis18cj16or1btb6e.jpg)
Родина Павлюків у ЖмеринціФото з сімейного архіву
На фото 11 дітей з невістками і зятями, а також онуки з правнуками. На запитання, чи пам’ятає жінка імена усіх своїх рідних, з посмішкою відповідає:«Звісно знаю! Я радію кожному новому життю і хорошій події нашої сім’ї. Бог подарував мені 8 прекрасних синів та 3 чарівні донечки. Сьогодні я маю статус бабусі, у якої 50 онуків – 25 хлопчиків та 25 дівчаток, а ще у мене є 6 славних правнуків. І це безмежне щастя. Моя родина – це моє багатство!».Евеліна, Суламіта, Авігея, Естер, Нестор, Самуїл, Єлєазар – імена запам’ятати було не важко, а от дні народження я записую до блокноту
- Один з моїх синів довгий час не мав дітей, разом з дружиною вони вирішили всиновити дитину із дитячого будинку, і одразу сталося так, що Бог подарував їм довгоочікуваного синочка. Дмитро хвилювався, що я не зможу запам’ятати імені сина – Єлєазар, але це була прекрасна новина для усіх нас, і це ім’я навіть не сходить з наших вуст.
![](https://adm.abo.media/upload/article/o_1datv72e9vs04l9sa8156o1vm974.jpg)
Імена і дні народження жінка записує до блокноту
Жінка справді, як на духу, називає імена своїх онуків і правнуків, а от їхні дні народження Галина Михайлівна підглядає з блокноту, який щоранку бере до рук після читання Біблії.
![](https://adm.abo.media/upload/article/o_1datvc2cnp41p5p1dhb75fhn7k.jpg)
В старшого сина Андрія 11 діток – Інна, Іра, Таня, Толя, Віта, Леся, Юля, Максим, Тимофій, Ігор та Альбіна. У Віталія шестеро: Мирослава, Владислав, Альона, Ріта, Едуард, Самуїл. У доньки Діни двоє дітей – Богдан і Аліна, у Дмитра – один хлопчик Єлєазар. Донька Таїса ще не заміжня. У Інночки четверо діток – Маргарита, Уляна, Мирон і Нестор. У Богдана восьмеро – Антон, Данік, Естер, Артем, Джон, Суламіта, Авігея та Джейсен. У сина Костянтина шестеро дітей – В’ячеслав, Евеліна, Ліана, Іван, Ліля Сніжана. У Сергія – четверо: Анжеліка, Роман та двійнята Артем з Максимом. У сина Павла четверо діток – Еріка, Оделія, Еліас, Сімон. У Володимира також четверо – Ангеліна, Єлисей, Емілія, Єфрем.
![](https://adm.abo.media/upload/article/o_1dau12rue1erl1sf416bt4hfed3al.jpg)
Галина Павлюк Фото з сімейного архіву
- Звісно, імена усіх онуків і правнуків пам’ятаю, але їхні дні народження записую до блокноту, щоб не забути. Але якщо всі разом збираються в будинку на свято, і діти починають грати в ігри, то тут вже імена можна й сплутати ненароком: чи то Анна, чи то Евеліна, – говорить з посмішкою Галина Павлюк.
Щомісяця виходить до 10 іменинників, однак в родині разом збираються лише на визначні дати – Святий вечір, Великдень, Трійцю та ювілейні дати.
Аби накрити стіл на кілька десятків людей, щасливій матусі і бабусі не потрібно весь день стояти на кухні, адже кожен приходить до будинку не з пустими руками.
- Моє завдання приготувати картоплю, голубці і зварити компот, а все інше приносять з собою діти. Хтось рибу, хтось м’ясо, а ще хтось пече торти. Вони між собою домовляються, і в кінці виходить розмаїття страв, як в ресторані.
360 яєць, 50 пачок масла та півмішка цукру
- 360 яєць, півмішка цукру, 50 пачок масла – саме стільки потрібно на місяць для однієї з наших 11-ти сімей, – розповідає старший син Андрій. – А на кожен день ще 3 буханця хліба та 5 батонів, а якщо це поїздка на шашлики, то варто запастися вісьмома кілограмами м’яса.
![](https://adm.abo.media/upload/article/o_1datvrm2l3991v7b1pi31s7s12p08p.jpg)
Фото з сімейного архіву
Дійсно, прогодувати таку кількість людей, здавалося б, непросто, але не тут! Вони усі зайняті працею, трудолюбиві та наполегливі. Серед них є представники різних професій: і будівельники, і підприємці, і комбайнери, і майстри, а частина жінок обрала шлях медичних сестер.Мій секрет довголіття – у чесних і роботящих дітях
На запитання у чому секрет молодості і життєвої енергії, Галина Михайлівна відповідає:
- «У моїх трудолюбивих, чесних і дружніх дітях, які поєднали у собі батьківську мудрість і золоті руки».
Та й сама жінка жодного дня не прожила без праці. Має 36 років трудового стажу (спільно з декретними відпустками). Після навчання в коледжі одразу пішла працювати до ательє, довгий час працювала у військовому ательє. Шинелі, кітелі, одяг для військових – улюблена робота приносила задоволення, адже й з майбутнім чоловіком познайомилася біля колишньої військової частини.
![](https://adm.abo.media/upload/article/o_1datvssrcfvsfnj1rlu15n276698.jpg)
Галина Павлюк та її 11 дітей Фото з сімейного архіву
І хоча основоположника роду Павлюків, Івана Костянтиновича, вже 7 років немає поруч з рідними, вони не забувають про батька і його мудрі поради.
Не було такої роботи, яку не міг би зробити наш батько, – мовить донька Таїса. – Він був майстер на всі руки, колов свиней людям, працював на Фабриці-кухні, був знаним будівельником. Дякувати Богу, він навчив усіх нас робітничим професіям. Батьки ніколи не тримали великого господарства чи городів, усі в родині звикли працювати, тому і могли придбати те, що потрібно.
![](https://adm.abo.media/upload/article/o_1dau41o8dk6c5ll11ggcpobas3c.jpg)
![](https://adm.abo.media/upload/article/o_1dau423biuf419khht81f4k3io3s.jpg)
Галина Михайлівна й сьогодні не покидає улюбленої справи. Майже щодня у неї голки і нитки в руках.
- Комусь щось підшити, комусь викроїти, роботи завжди вистачає, – говорить жмеринчанка.
Але найчастіше до бабусі приходять і онуки за поміччю: «Бабусю, в мене портфель порвався, або треба блискавку в куртці замінити, тоді всі поспішають до бабусі».
Ось так, як різнобарвні квіти, сплетені в один міцний віночок, тримаються один за одного брати і сестри, донечки і синочки біля матері-берегині сімейного вогнища.
Олеся Савкова
Джерело: zhmerynka.city