Вінничанам – про порядок монетизації пільг на “комуналку” з 1 жовтня

Новини Вінниці

Міністерство соціальної політики України роз’яснило українцям порядок монетизації пільг на оплату житлово-комунальних послуг з 1 жовтня 2019 року. 

Як повідомили в прес-службі Мінсоцполітики, згідно з прийнятим рішенням, функціонуватиме паралельно дві системи надання пільг у грошовій формі – готівкова і безготівкова.

Пільги в безготівковій формі будуть призначатися всім пільговикам в автоматичному режимі, за прикладом безготівкового надання субсидій через “Ощадбанк”. Для цього АТ “Ощадбанк” вестиме персоніфікований облік пільговиків та коштів, які надходитимуть на рахунок для виплати пільг (для кожного пільговика індивідуально). Після цього “Ощадбанк” здійснюватиме переказ коштів на рахунки управляючих, об’єднань, виконавців комунальних послуг на підставі договорів, що укладаються між ними та АТ “Ощадбанк”.

  • Такий механізм розроблений для забезпечення максимальної зручності категорій громадян, які мають право на пільгу і не звикли витрачати сили і час на оплату житлово-комунальних послуг. Мова йде, насамперед, про людей похилого віку, які звикли до усталених алгоритмів дій і не хочуть його міняти, – уточнюється в повідомленні.

Пільги у грошовій формі призначатимуть всім бажаючим пільговикам на підставі поданих особисто заяв в органи соціального захисту населення. Органи, у свою чергу, формуватимуть щомісяця (до 25 числа) реєстри пільговиків для виплати пільг у готівковій формі та передавати їх Мінсоцполітики. Міністерство, обробивши отримані реєстри, направлятиме їх в АТ “Ощадбанк” і переводитиме в зазначеному банку кошти для виплати монетизованих пільг.

Таким чином, кошти надходитимуть на особові рахунки пільговиків, які зможуть зняти їх зі свого рахунку в будь-який час.

У Мінсоцполітики також додали, що впроваджуючи дані механізми, уряд намагається створити максимальну зручність для громадян та забезпечити необхідні умови для розвитку прозорого та конкурентного ринку надання житлово-комунальних послуг.

Джерело: УНІАН

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *