Концепція цифрової партисипації: вінничани самі формуватимуть майбутнє свого міста

Новини Вінниці

Сьогодні, 26 квітня, на  черговій сесії Вінницької міської ради затверджено Концепцію цифрової партисипації Вінницької міської об’єднаної територіальної громади на 2019-2025 роки.  Мета Концепції –  сформувати бачення розвитку електронної демократії на локальному рівні,  створити модель залучення мешканців з допомогою цифрових можливостей до процесів прийняття рішень через спільний пошук проблеми, інформування, визначення шляхів вирішення та їх подальшого впровадження.

Концепція цифрової партисипації базується на сімох принципах належного консультування, розроблених в рамках Конгресу Свободи в мережі Інтернет: довіра, загальна доступність, прозорість, надання відповідей, координація процесу, передбачуваність, повага до загального інтересу. Документ спрямований на реалізацію потреб мешканців Вінницької міської об’єднаної територіальної громади та її гостей, включаючи дітей, молодь, осіб поважного віку, туристів, представників бізнесу та ІТ-фахівців.

Концепція формуватиме  систему, в якій  порядок денний створюється мешканцями за допомогою інструментів цифрової партисипації. Основна ідея Концепції цифрової партисипації – «smart city with smart citizens», де вінничани за допомогою е-інструментів формують візію майбутнього свого міста. 

Йдеться у документі й про формування навиків цифрової партисипації, в тому числі й у дітей. Планується проведення хакатонів, днів технологій, дослідження актуальних тенденцій та формування запиту на продукти і сервіси цифрової партисипації.

У Концепції також передбачається робота над удосконаленням місцевої нормативно-правової бази інструментів електронної участі, відповідно до кращих практик і державних стандартів. Впроваджуватиметься інтегрована платформа електронної демократії, інструмент електронних консультацій, «Бюджет шкільних проектів» з застосуванням інструменту онлайн-голосування.

У планах є впровадження електронних сервісів для взаємодії з різними стейкхолдерами (створення нових корисних ресурсів, засобів та можливостей, новітніх сервісів та програм для задоволення потреб та взаємодії з громадянами, враховуючи засади інклюзивності). Йдеться й про використання елементів штучного інтелекту та відкритих даних в інструментах електронної партисипації, модернізацію та розвиток існуючих інструментів е-участі, реалізацію принципів інклюзивності, поширення сервісу «Інформер для громадян».

Нові інструменти доповнять те, що наразі працюють у Вінниці. Нині вінничани активно використовують впроваджені для них інструменти електронної демократії. Серед них – Електронні петиції, Бюджет громадських ініціатив, Електронні звернення, Мапа звернень громадян , Сервіс «Інформер для громадян», Відкриті дані тощо.

Нагадаємо, Вінницька міська рада є учасником швейцарсько-українського проекту «Електронне урядування задля підзвітності влади та участі громадян» (EGAP).

За матеріалами: vmr.gov.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *