У разі прийняття ЄС остаточного закону про скасування переходу на літній час, Міністерство економічного розвитку України звернеться до Кабінету Міністрів України щодо можливості внесення відповідних змін до законодавства. Водночас рішення Європейської комісії та Європарламенту не є остаточним рішенням у цьому питанні. Про це повідомили в прес-службі Мінекономрозвитку України.
- Мінекономрозвитку здійснює моніторинг ініціатив ЄС щодо зміни порядку обчислення часу … У разі прийняття ЄС остаточного закону про скасування переходу на літній час, Мінекономрозвитку звернеться до Кабінету Міністрів України щодо можливості внесення відповідних змін до законодавства, – повідомили в прес-службі.
Так, у Міністерстві нагадали, що, станом на сьогодні, порядок обчислення часу на території України визначений постановою Кабінету Міністрів України № 509 – час другого часового поясу (київський час) з переведенням щорічно годинникової стрілки в останню неділю березня о 3 годині на 1 годину вперед і в останню неділю жовтня о 4 годині на 1 годину назад.
Аналогічний порядок обчислення часу діє на території Європейського Союзу на підставі Директиви 2000/84/ЄС Європейського Парламенту і Ради від 19.01.2001 про перехід на літній час.
У Міністерстві водночас зауважили, що Європейська комісія разом з Європарламентом підтримали скасування переведення годинника двічі на рік у 2021 році.
- Голосування Європейської комісії та Європарламенту не є остаточним рішенням у цьому питанні, але послужить основою для обговорення з країнами-членами ЄС для підготовки остаточного закону, – додали в міністерстві.
Нагадаємо, 26 березня Європейський парламент більшістю голосів підтримав законопроект про скасування переходу між літнім і зимовим часом з 2021 року.
Джерело: УНН