Фрегати НАТО та кораблі ВМС України проводять спільні навчання типу PASSEX

Новини України

Візит в Україну фрегатів НАТО, що входять в постійну групу SNMG2, завершився. Вчора ввечері фрегат «Торонто» Королівських Військово-Морських Сил Канаді та фрегат Військово-Морських Сил Іспанії «Санта Марія» відійшли від причалу Одеського морського вокзалу і попрямували у відкрите море.

А вже сьогодні вони беруть участь в проведенні спільних навчань з кораблями ВМС України типу PASSEX, повідомляє прес-служба Міноборони на офіційному сайті.

Цей візит, окрім практичної цінності, є дуже сильним сигналом підтримки, який НАТО надає Україні. Члени альянсу ніколи не визнавали й не визнають незаконної анексії Росією Криму. Їх також непокоїть посилення напруження в Азовському морі та навколо нього. Нема виправдання застосування військової сили Росією проти українських кораблів та моряків, і НАТО продовжує наполягати на негайному звільненню їх Росією, — наголосив голова представництва НАТО в Україні Александер Вінніков, який теж завітав до екіпажів кораблів.

Слід зазначити, що фрегат «Торонто» Королівських Військово-Морських Сил Канаді в складі флоту перебуває вже понад двадцять п’ять років. За цю багаторічну службу його екіпаж брав участь у багатьох бойових операціях НАТО. А першою з них була місія біля берегів Югославії в 1994 році. Пізніше, в 1998 році, корабель ніс службу в Перській затоці, в 2004 році брав участь в антитерористичній операції в Афганістані, підтримуючи сухопутні війська НАТО з моря.

До речі, цей представник Військово-Морських Сили Канади до Одеси завітав вперше. Саме тому дуже цікаво було дізнатися, що фрегат «Торонто» озброєний протикорабельними ракетами «Гарпун», протичовновими торпедами «Марк- 46», протиповітряним зенітно-ракетним комплексом, а також артилерійською носовою 57-мм гарматою. Крім того корабель оснащений сучасним радіолокаційним обладнанням. Воно здатне відстежувати цілі як на суші, так і в повітрі.

  • Ця гармата має подвійне призначення. А, саме, вона здатна влучати в наземні та повітряні цілі. Нею керують радари з верхньої палуби. Швидкість стрільби складає 220 набоїв за хвилину, – розповів інженер з озброєння фрегату «Торонто» Антон Коретс.

Цікавий бортовий вертоліт канадців. CH-148 «Циклон» був розроблений і побудований американською вертолітної компанією, заснованою українцем Ігорем Сікорським, спеціально на замовлення канадських Військово-Морських Сил. Перший серійний вертоліт передали замовнику в 2012 році, а борт, який зараз перебуває на «Торонто» вже 22 за рахунком. Новий вертоліт універсальний і призначений для виконання багатоцільових місій, пошуково-рятувальних операцій, транспортування військовослужбовців і військових вантажів, знищення наземних, надводних і підводних цілей.

«Циклон» розміщено в ангарі на палубі, і він завжди напоготові до виконання завдань за призначенням. Його екіпаж складається з 4 осіб.

  • Наш гелікоптер успішно налітав 500 годин у попередній операції та 200 годин під час цієї операції. На його озброєнні 2 торпеди та кулемет, — зазначив майор королівських Військово-Повітряних Cил Канади Метью Дуковські.

У свою чергу фрегат Військово-Морських Сил Іспанії «Санта Марія», віком на шість років старіше канадця. Але ж, його озброєння та навігаційне обладнання не менш сучасне. І хоча, як для корабля його вік цілком поважний, проте, навіть після останнього тривалого патрулювання Середземного моря і переходу через протоки в Чорне море, всередині немає ні сліду іржі. Скрізь чистота і порядок.
До речі, даний корабель був побудований в Іспанії і є європейською модернізацією відомого американського проекту «Олівер Газард Перрі». Іспанці внесли в первісний варіант кілька змін, а саме, корабель став трохи ширше.

На відміну від канадського фрегата, його іспанський колега має на борту більшу авіаційну групу. У кормі розташовані два вертольоті ангари. Довжина корабля 139 метрів, ширина 14,3 метра. Водотоннажність близько 4000 тонн. Дві газові турбіни сумарною потужністю 41 тисяч кінських сил розганяють фрегат до 30 вузлів. Фрегат озброєний протикорабельними ракетами «Гарпун», які запускаються з носової пускової установки одночасно із зенітними ракетами SM-1. Протичовнове озброєння складається з двох тритрубних торпедних апаратів МК-32. Екіпаж іспанського фрегата сягає 220 осіб.

  • Протикорабельні ракети «Гарпун» це друге головне озброєння нашого корабля. Перше – це ракетні пускові установки типу «земля-земля» та «земля-повітря», дальність польоту яких 40-80 морських миль. Крім того, наша гармата здатна виконувати 80 пострілів за хвилину, – наголосив офіцер фрегату «Санта Марія» Віктор Хернандез-Юзеро.

Зазначимо, що на даний час кораблі НАТО спільно з кораблями Військово-Морських Сил Збройних Сил України беруть участь в навчаннях типу PASSEX. Метою навчань в акваторії Чорного моря є підвищення сумісності українських кораблів із кораблями НАТО і держав-партнерів. Біль детальніше про це пізніше розповість наш кореспондент, який зараз перебуває на борту ракетного катера «Прилуки».

Нагадаємо, 2-га Постійна військово-морська група НАТО «SNMG2» це одна з чотирьох постійних груп НАТО. Вона складається з багатонаціональних об’єднаних сил та кораблів країн-членів Альянсу. Ці кораблі знаходяться під постійним командуванням НАТО і виконують широкий спектр завдань від присутності в цілях стримування та ситуаційної обізнаності до проведення навчань і виконання оперативних завдань. Вони демонструють рішучість Альянсу, сприяють солідарності, а також посилюють відносини між альянсом і країнами-партнерами завдяки візитам та обміну досвідом.

Джерело: День

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *