У середу, 30 січня, представники ПАТ «Вінницягаз» на запрошення громадських організацій Вінниччини взяли участь у відкритих обговореннях тарифу на розподіл природного газу. Говорили про його структуру, розмір та відмінність від поняття ціни на газ.
Нагадаємо, 22 грудня 2018 р. ПАТ «Вінницягаз» було проведене у встановленому порядку громадське обговорення структури тарифу на послугу з розподілу природного газу на 2019 рік. Оголошення про проведення обговорення із зазначенням місця, дати та часу його проведення було заздалегідь розміщене на офіційному сайті компанії. До участі запрошувалися усі охочі. Разом з оголошенням був оприлюднений проект структури тарифу на послугу розподілу природного газу на 2019 рік та встановлено строк для надання громадськістю зауважень та пропозицій. 22 грудня обговорення проекту відбулося в обумовленому місці та в обумовлений час, у присутності осіб, які виявили бажання взяти у ньому участь. Результати обговорення з переліком присутніх осіб відображені в протоколі заходу, що був оприлюднений на офіційному сайті ПАТ «Вінницягаз».
Однак, після цього окремі громадські активісти Вінниччини висловили думку, що в обговоренні 22 грудня взяли участь занадто мало представників громадськості та запропонували провести альтернативне обговорення тарифу.
При цьому, не зважаючи на чіткі формулювання ПАТ «Вінницягаз» предмету обговорення, а саме – структури ТАРИФУ НА ПОСЛУГУ З РОЗПОДІЛУ ПРИРОДНОГО ГАЗУ в оголошенні та протоколі, громадськість в черговий раз помилково сприйняла його за підвищення ціни газу для населення. Відповідно це викликало хвилю заперечень та громадського незадоволення.
30 січня на зібранні представників громадських організацій, голів ОСББ, вуличних та квартальних комітетів, уповноважених осіб від багатоквартирних будинків, представників компаній-управителів, активістів тощо, представники ПАТ «Вінницягаз», в черговий раз, дали чітке роз’яснення з приводу відмінності понять ЦІНИ ПРИРОДНОГО ГАЗУ та ТАРИФУ НА ПОСЛУГУ З ЙОГО РОЗПОДІЛУ. Фінансовий директор компанії Сергій Кібітлевський детально роз’яснив структуру тарифу на розподіл газу та навів економічно обгрунтовані аргументи на підтвердження кожної позиції. Озвучив потреби та стан фінансування мереж та об’єктів ГРМ, наслідки непідняття тарифу. За його словами, в структурі діючої ціни на газ для населення 8,55 грн./м куб. ПАТ «Вінницягаз» отримує у якості тарифу на послугу розподілу всього лише 82 копійки або 9,6 %. У країнах Європи таке співвідношення становить близько 30 %.
- Газорозподільні мережі зношуються, потребують збільшення інвестицій та модернізації. Без належного фінансування галузь може дійти критичної точки, коли стан газопроводу не дозволятиме постачати газ споживачам регіону. «Вінницягаз» як оператор ГРМ має забезпечити безаварійне та безперебійне газопостачання. Без збільшення тарифу на розподіл природного газу, який востаннє був затверджений у 2016 р., забезпечити належне утримання мереж практично неможливо, – пояснив Сергій Кібітлевський.
Загалом, учасники обговорення погодилися з існуванням озвучених проблем газової галузі, потребою в модернізації газорозподільних мереж регіону. Вирішили створити робочу групу та надати свої пропозиції компанії щодо тарифу на розподіл газу.
Захід проходив у формі діалогу. Представники «Вінницягаз» надали відповіді та роз’яснення на озвучені присутніми питання. Обговорили не лише тариф на розподіл газу, а й інші актуальні теми споживання блакитного.
ПАТ «Вінницягаз» працює відкрито та прозоро. Ми завжди готові до діалогу. Готові відповісти на усі Ваші питання. Звертайтеся до нас і отримайте компетентні відповіді. Це допоможе уникнути непорозумінь та внесе ясність у будь-які питання газопостачання.
Прес-служба ПАТ «Вінницягаз»