Астрономи виявили ділянки, покриті кригою, на південному і північному полюсах Місяця. На їхню думку, колись вони можуть стати джерелом води для астронавтів. Про це повідомляє Science Alert.
Нещодавно зібрані дані показали, що водяна крига знаходиться у багатьох місцях в районі північного і південного полюсів Місяця. Вони постійно перебувають у тіні. Сонячні промені ніколи не нагрівають їх.
Більшу частину криги вчені виявили якраз на південному полюсі супутника. На півночі ділянки з кригою виявилися більш ізольованими, як пояснив вчений з Гавайського інституту геофізики і планетології Шуаї Лі.
Подальші дослідження ділянок з кригою виявили, що вони утворюються на тих частинах поверхні місяця, де температура ніколи не піднімається вище мінус 163С. Але температура – не єдина умова. Вчені наголошують, що лише 3,5% місць у затінку містять помітні ознаки наявності криги. Це перший випадок, коли воду у замороженому вигляді вдалося виявити на відкритій поверхні Місяця.
Вчені знайшли її завдяки інфрачервоним замірам, зробленим картографом мінералів NASA. Цей пристрій був доставлений на поверхню Місяця індійською місією Chandrayaan-1 ще десять років тому.
При достатній кількості льоду на поверхні, вода може бути ресурсом для майбутніх експедицій або навіть колонізації Місяця.
Місяць – найближче до Землі небесне тіло. І – єдине, на яке люди вже висаджувалися. Відсутність води завжди була одним з ключових аргументів проти освоєння Місяця. Тепер же картина змінюється.
"Наявність води на Місяці змінює перспективи його освоєння, – каже Ангел Аббуд-Мадрид, директор центру космічних досліджень Геологічної школи штату Колорадо.
Лід на поверхні Місяця є досить легкою здобиччю. І отримані таким чином запаси води не просто забезпечать астронавтів питвом.
Вода може бути розщеплена на кисень і водень. Тобто мова йде про набагато більш важливий ресурс – ракетне паливо.
Можливість виробляти ракетне паливо не тільки на Землі, а й на Місяці відкриває нові перспективи в освоєнні космосу.
"Фактично, це буде перший крок до побудови космічної економіки", – констатує Аббуд-Мадрид.
Фактично, Місяць може стати першим форпостом Землі в космічному просторі. І може зіграти ключову роль в реалізації багатьох раніше заявлених космічних стратегій. Наприклад, в плані Джеффа Безоса з переміщення світової промисловості за межі Землі.