Про «Оптимальне керування електроустановками» дискутують на Міжнародній конференції у ВНТУ

Новини Вінниці

Сьогодні, 11 жовтня,  у Вінницькому національному технічному університеті стартувала «ОКЕУ-2017» — IV Міжнародна науково-технічна конференція «Оптимальне керування електроустановками». Приурочений форум до 45-річчя кафедри електричних станцій та систем ВНТУ.

Проводиться захід під егідою Міністерства освіти і науки України. Серед співорганізаторів – Інститут електродинаміки Національної академії наук України, Інститут відновлюваної енергетики НАНУ, ДП НАЕК «Енергоатом», НТУУ «КПІ», НУ «Львівська політехніка», Секція «Україна» Міжнародного інституту ІЕЕЕ, Новий університет Лісабона, Португалія, Технічний університет Молдови, Кишинів, Університет м. Дуала, Республіка Камерун, Університет м. Дананг, В’єтнам, Алматинський університет енергетики і зв’язку, Казахстан, Технічний університет «Люблинська політехніка», Польща, Tafila Technical University, Jordan

На конференцію з’їхались учені і виробничники з усієї України, а також зарубіжжя.

Вітаючи гостей вишу, ректор ВНТУ, заслужений діяч науки і техніки України, доктор технічних наук, професор Володимир Грабко побажав ефективної і плідної роботи:

Подивився програму і зауважив, що є дуже багато цікавих доповідей, з яких можу взяти багато цікавого для себе як для енергетика. Учора у нас у Вінниці проводився науково-практичний семінар щодо впровадження енергоефективних та енергозберігаючих технологій. Дізнався цікаву інформацію — Вінниця зменшила використання газу на 60% і на 34% – використання електроенергії за рахунок оптимізації витрат. Отож, маємо досвід, яким варто поділитися.

Передбачається, що конференція акцентуватиме на застосуванні математичного моделювання, оптимізації, вимірювальних комплексах, комп’ютерних системах діагностування, сучасних інформаційних технологіях, альтернативних і відновлюваних джерелах енергії, розосереджених джерелах енергії в локальних системах, перетворенні електроенергії та електроощадних технологіях.

Голова Ради оптового ринку електроенергії України, член правління УкрЯТ, радник президента ДП НАЕК «Енергоатом» Костянтин Запайщиков, виступив із доповіддю «Роль АЕС в об’єднаній енергетичній системі України у процесі впровадження конкурентного ринку електричної енергії». До речі, він – випускник Вінницького політехнічного інституту (кафедра електричних станцій та систем). «Я цим дуже пишаюся», – сказав пан Запайщиков.

Завідувач кафедри-ювілярки, доктор технічних наук, професор Петро Лежнюк наголосив на необхідності адаптуватися до нових ринкових умов в енергетиці:

Особливо багато сьогодні говоритимемо про енергоринок і відновлювальні джерела енергії. Якщо в Україні зараз не більше 1% виробляється електроенергії на відновлювальних джерелах, насамперед,  сонячній і вітровій, а біогазові установки – ще в майбутньому, то на Поділлі, і зокрема у Вінницькій області, виробляється уже не 1, а 8-9% електроенергії, в основному, на сонячних станціях. Просто щодо вітрової енергетики потенціал досить низький має центр України. Необхідно Інтегрувати відновлювальні джерела в нашу електричну систему. Наші електричні системи проектувалися, коли ще не йшлося про жодні джерела відновлювальної енергії. Зараз виникає низка технічних проблем, про економічні й не кажу. Тому нині дуже актуальна адаптація відновлювальних джерел енергії в умови, з одного боку, економічно-ринкові, а,  з другого, –  чисто технічні. Це ціла низка питань, які вимагають інженерних рішень. Аби виробити їх, ми й зібралися. Як узагальнити усе це, щоб ми мали безпечну, надійну і, бажано, дешеву електроенергію. Конференція планує розробити низку технічних пропозицій, які мають підвищити екологічность, надійність наших об’єднаних енергосистем.

За інформацією: прес-центр ВНТУ 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *