Майже півсотні вінницьких онкологів здали кров для потреб медзакладів області

Новини Вінниці

У понеділок, 9 жовтня, у Вінницькому обласному клінічному онкодиспансері відбувся День донора. Здати кров на потреби лікувальних закладів Вінниччини прийшли майже півсотні лікарів, середнього та молодшого медичного персоналу ВОКОД, а також представників кафедри онкології, променевої діагностики та променевої терапії ВНМУ.

Подібні акції, каже заступник головного лікаря ВОКОД з хірургічної роботи Олександр Гудзь, у диспансері проводять не вперше, адже медики, як ніхто, розуміють наскільки важливо поповнювати банки крові, а кожен донор робить свій безцінний внесок у добру справу – порятунок людських життів.

У Вінницькому обласному клінічному онкодиспансері протягом року виконується майже сім тисяч оперативних втручань. Часто – це складні операції, які одночасно можуть проводити на кількох органах черевної порожнини. Онкохірурги не можуть розпочинати оперативне втручання, якщо пацієнт не забезпечений необхідними препаратами та компонентами крові. Складні оперативні втручання потребують великої кількості переливання крові. Тож враховуючи ту кількість крові, яку ми використовуємо протягом року, колектив ВОКОД без вагань відгукнувся на ініціативу обласної станції переливання крові, щоб провести спільний День донора, – зауважив Олександр Гудзь.

За словами завідуючої відділенням анестезіології та інтенсивної терапії Любов Дацюк, за рік в онкодиспансері переливають пацієнтам майже 300 літрів донорської крові. А це стає можливим завдяки запасам крові, створеним небайдужими донорами.

Велику потребу у препаратах донорської крові мають пацієнти з онкологічними хворобами. В онкодиспансері проводяться хірургічні втручання, які супроводжуються великою крововтратою, тому часто користуємося послугами нашої станції переливання крові. Препарати крові потрібні і людям, які потрапили в ДТП, а також військовим в АТО. Тому колеги зголосилися внести свій вклад в цю благородну справу та провели День донора. Знаємо, що сьогодні донорів стає все менше, хоча донорство – це не лише добра справа в ім’я збереження здоров’я та життя людей, донорство є корисним для організму. До речі, лікарі онкологи не лише самі здають кров, а й активно залучають своїх знайомих поповнювати лави донорів. Так, за минулий 2016 рік, ми залучили майже 1300 безкоштовних донорів для обласної станції переливання крові, – зауважила Любов Дацюк.

Для одних працівників диспансеру донорство – вже звична справа, кров, принаймні раз в рік, здають ще із студентських років. Інші сьогодні донорами стали вперше. У колективі ВОКОД розуміють, що донор несе надію і здоров’я багатьом людям, які потребують переливання крові чи лікування її препаратами.

Заклади області в компонентах крові забезпечуються у повному обсязі для тих, хто її потребує, запевняє лікар-терапевт обласної станції переливання крові Алла Корнієнко. Але компоненти крові мають визначений термін придатності, тому їх запаси необхідно постійно поповнювати.

Передбачити скільки і якої саме буде потрібно донорської крові неможливо. Найбільший дефіцит – це всі групи крові, які мають негативний резус-фактор. Тож закликаємо людей, які мають негативний резус-фактор активно ставати донорами. Хоча ми і потребуємо усіх груп крові, – наголосила Алла Корнієнко.

За інформацією: Офіційний сайт ВОКОД

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *