Сьогодні, 10 червня, свій День народження відзначає Центральний парк Вінниці.
Святкові заходи стартували о 12-й годині біля одного з символів міста – арки біля головного входу у парк.
Характерно, що тут не було офіційних промов від посадовців, а гостей впізнаваними мелодіями вітав симфонічний оркестр. Крім того, перед аркою для загального огляду та селфі своїх «залізних коней» виставили вінницькі байкери.
Шанувальникам шахів було цікаво біля оновленого шахово-шашкового клубу: тут можна було зіграти партію величезними та навіть живими фігурами.
Запрацював цього дня також відновлений атракціон «Колесо сміху» – для перших відвідувачів розваги були безплатними.
Усе це – нові віхи в історії парку, які символізуватиме посаджений з нагоди Дня народження червоний дуб.
За останні роки парк суттєво оновився: відремонтували «Колесо сміху», зробили капітальний ремонт найстарішого паркового фонтану Вінниці, капітально відремонтували планетарій, який сьогодні – лідер серед планетаріїв України, – говорить директор комунального підприємства «Вінницязеленбуд» Ігор Любовський. – Цього року у нас з’явилося три нових атракціони – їх встановили орендарі, а ми вивчаємо питання в перспективі поставити в парку колесо огляду, яке буде до 60 метрів. Хочемо, щоб більше було комунальних – наших «парківських» атракціонів. Літній театр багато років стояв без уваги, сьогодні ми знайшли спонсора, який вже вивчає це питання, роблять аналізи, складають проекти і думаю, що за два роки це буде один з найкращих закладів такого плану.
Цього дня планували відзначати 80 років парку, але ювілею не вийшло. Натомість парк «постарішав» – історики констатували, що заснований він 1890 року.
Найстаріша територія парку – це ділянка теперішньої вулиці Хлібної і Грушевського разом з теперішнім майданом Водограй, на фотографіях ми бачимо старовинний літній театр, який знаходився якраз у цій зоні. Ця відпочинкова зона була популярна взимку: тут заливали лід, каталися на ковзанах, влітку витупали оркестри, діяв літній театр, проводили розіграші лотерей тощо – про це дуже часто писала тогочасна преса. А точка відліку – 1936-1937 пов’язана з розширенням меж парку, який поглинає сусідню грабову діброву, у тому числі старий римо-католицький цвинтар. Наступне потужне розширення парку сталося вже після війни, – розповідає вінницький історик Олександр Федоришен.
Програма святкування 127-ї річниці Центрального парку Вінниці цікава й насичена: тут розгорнули «Містечко народних майстрів», фотовиставку з історії парку та Вінниці загалом, сімейні розваги влаштували на площі біля Водограю, на сцені біля Літнього театру о 17-й годині розпочнеться святковий концерт. Фільм про вінницький парк демонструватимуть у планетарії. По всій території парку організовано костюмовані фотозони, на парковому стадіоні влаштували низку різноманітних спортивних змагань.
А на 18-ту годину у парку встановлять повітряну кулю, яка, за сприятливої погоди, підніматиме всіх охочих.