Понад 50 вінницьких дітей стали учасниками майстер-класу наймасштабнішого кулінарного шоу України "МастерШеф", який проводився наприкінці квітня в ресторані "Апрель".
Ініціативу каналу СТБ про проведення майстер-класу саме в Вінниці підтримали депутати Вінницької міськради Володимир Онуфрійчук та Алла Власюк, забезпечивши захід всім необхідним. До благодійності своїх колег також долучився депутат Вінницької облради Дмитро Чаленко.
"Щоб людина знала, що в неї є вибір"
Ідея проведення безкоштовних майстер-класів для дітей з малозабезпечених сімей, сиріт і та з вадами здоров'я належить фіналісту шостого сезону кулінарного шоу "МастерШеф" Олегу Ковальчуку. Він дав поштовх проектові "Добре серце" і зі своїми помічниками готовий показувати секрети своєї майстерності в усіх регіонах України. Завдяки ентузіазму кухаря "МастерШеф" вже приїжджав в Житомир, Козятин та 27-ю школу Вінниці. У найближчих планах проекту – Тернопіль, Хмельницький та село Іванів Вінницької області, де діє школа-інтернат для дітей-сиріт.
– Повинна бути якась мотивація на життя, натхнення. Я – мотиватор. Людина, яка завжди приїде розкаже покаже, – розповідає Олег Ковальчук. – І сенс нашого проекту в тому, щоб залучати дітей до мистецтва кулінарії, до спорту і, головне, до сімейних цінностей. Тому що все народжується в сім'ї. Це все я роблю безкоштовно, і дай Боже, може хтось і поможе.
Така висока моральна планка кулінарного проекту не випадкова – показуючи тонкощі свого мистецтва Олег Ковальчук багато спілкується з дітьми, говорить з ним про головне:
– Хочу ділитися інформацією і вчити людей, розказувати, що можна жити і переживши страшенні трагедії в своєму житті. Можна піднятися і поміняти все життя, як це зробив я. Схуд на 30 кг, кинув погані звички, став чемпіоном з боді-білдінгу. В моєму проекті їжа з елементами спорту, або спорт з елементами їжі. Я заряджаю людей енергією, щоб людина знала, що в неї є вибір. І коли їй дарують підкову на щастя, то не треба вішати її на двері. А треба прибити до ноги і кожного дня маслати. От тоді буде щастя.
"Цей майстер-клас дав бажання готувати, творити"
І дітям дуже подобається така неформальна зацікавлена розмова. Тим більше, що готуються при цьому смачні страви, а ведуть майстер-клас зірки з телеекрану. Ну звичайно дівчаток вражає, коли вони можуть запросто стояти поруч із самий наймолодших фіналістом "МастерШеф-діти" Володимиром Морозюком. Адже він – такий собі простий хлопчисько із Вінницької області, живе в селі Степанівка Шаргородська району.
Однак спочатку дітки просто дивилися, як віртуозно управляються з виготовленням десертів шеф-кухар і його помічники, боязко реагували на запрошення спробувати себе в кулінарному мистецтві. Зате потім готували всі, і кожен намагався блиснути своєю спритністю та умінням. Приготовлену смакоту діти з'їли з величезним задоволенням.
Вікторія Забродська, 12 років:
– Мені дуже сподобалося, все було смачно. Дуже гарне враження залишилося після побаченого. Тому що я дивлюся "Майстер-шеф" з першого сезону, ми з мамою захоплюємося кулінарією. Але я ніколи не бачила його учасників в реальності. А коли сьогодні побачила – це був шок. Я навіть почервоніла.
Олена Абдулаєва, 14 років:
– Це дуже класно і кльово! Ми дізнаємося багато нового з кулінарії, набираємося досвіду, який знадобиться нам у житті. А ще ми почули багато історій про їхнє життя, ким вони були до цього, і як проект змінив їхнє життя. Це круто!
Аріна Чеглакова, 10 років:
– Мені найбільше цікаво було, коли ми готували: як це все відбувається. Ще цікаво, що кухар сюди до нас приїхав.
Кристина Войтенко, 13 років:
– Мені сподобалось все – як вони готували, розказували, пояснювали. І Вова Морозюк дуже сподобався.
Софія Гаїна, 13 років:
– Шеф і кухарі класно готують і показують дітям свою майстерність. Кожен кухар готує з душею, і ми можемо теж пробувати готувати свої десерти.
Юлія Бахновська, 14 років:
– Хотілося б вдома приготувати таке. Цей майстер-клас дав бажання готувати, творити.
"Проект "Добре серце" показує вінничан, які вони є – добрі чи не добрі"
– Мені завжди цікаві проекти, спрямовані на розвиток дітей. А це проект благодійний, він діє для дітей з малозабезпечених сімей та тих, які мають вади у здоров'ї, – сказала депутат Вінницької міськради Алла Власюк. – І ідея показати дітям, як готувати здорову їжу, досить цікава. Особливо з урахуванням того, що зараз якість багатьох продуктів залишає бажати кращого. Тому так важливо вміння розібратися в якості продуктів і приготувати з них щось корисне для організму. А основи цих навичок повинні закладатися в дитинстві.
Світлана Філатова, мама дев'ятирічного Максима, що хворіє на ДЦП. Вона з сином прийшла на майстер-клас проекту "Добре серце" на запрошення Вінницької обласної громадської організації молоді з обмеженими фізичними можливостями "Гармонія":
– Масу емоцій дитина отримала – пожвавився, все хотів спробувати. Враження звичайно прекрасні – більше б таких заходів.
Максим дійсно брав активну участь в майстер-класі. Спеціально для нього шеф-кухар приготував перший десерт – шоколадні бомбери. Хлопчик сказав, що йому найбільше сподобалося готувати різні страви і він все спробував.
– Ми підтримали цю подію у нашому місті, тому що проект "Добре серце" дійсно показує вінничан, які вони є – добрі чи не добрі, – сказав депутат Вінницької міської ради Володимир Онуфрійчук. – Сюди прийшли діти з малозабезпечених сімей, з особливими потребами, сиріти. І ми хотіли показати, що кожен з них може прийняти участь в різних проектах, а ще розповісти їм про здорове харчування і дати їм поштовх до дій і руху в своєму житті. Хотіли подарувати любов і турботу кожній дитині. Адже не для кого не секрет, що сьогодні дітям не вистачає уваги – батьки дуже багато працюють. Ми дозволили, щоб цей проект пройшов у Вінниці, взявши на себе всі матеріальні витрати, а також психологічні і емоційні. І я це робив як християнин, ні в якому разі не для піару. Бо якби ми не підтримали цю ініціативу, цього майстер-класу просто не було б в Вінниці. Його провели б в іншому місті.
Марина Богданова