У Києві говорили про інновації в діабеті для покращення якості життя пацієнтів

Новини України

У Києві відбулася панельна дискусія на тему «Інновації в цукровому діабеті: покращення якості життя пацієнтів вже сьогодні». Захід було присвячено обговоренню ролі інноваційних рішень для лікування діабету, доступу українців до цих терапевтичних розробок та важливості належного інформування пацієнтів про ефективний контроль хвороби.

В Україні проблема діабету постає надзвичайно гостро, оскільки 1,2 млн людей в країні живуть з цією хворобою. Лише 12% з них контролюють свій стан, що допомагає уникнути ускладнень і вести повноцінне життя. Ситуація потребує комплексного підходу, одним з найважливіших аспектів якого є ефективна терапія.

Учасники дискусії обговорили важливість появи інсуліну гларгіну нового покоління, який вже доступний українським пацієнтам з цукровим діабетом. Україна є однією з перших країн світу, яка отримує доступ до цього інноваційного рішення, що дозволяє контролювати хворобу більш ефективно і таким чином  покращувати якість життя пацієнтів.  

У дискусії взяли участь Микола Тронько, віце-президент НАМНУ, директор Інституту ендокринології та обміну речовин ім. В.П. Комісаренка НАМН України, президент Асоціації ендокринологів України, Борис Маньковський, член-кореспондент НАМНУ, головний позаштатний спеціаліст Міністерства охорони здоров’я України за спеціальністю «Ендокринологія», президент Української діабетологічної асоціації, Гієм Граньє, Директор фармацевтичної фірми, Любов Соколова, доктор медичних наук, ендокринолог.

Микола Тронько, віце-президент НАМНУ, директор Інституту ендокринології та обміну речовин ім. В.П. Комісаренка НАМН України, президент Асоціації ендокринологів України, представив результати клінічного дослідження реальної практики лікування діабету IDMPS (International Diabetes Management Practices Study): «У ході дослідження було виявлено, що кількість пацієнтів, які контролюють рівень цукру у крові зменшилася: у 2011 році лише 15% людей з діабетом досягали глікемічного контролю, а в 2014 році цей показник знизився до 12%. Це означає, що більш ніж 80% пацієнтів з діабетом в Україні знаходяться у зоні високого ризику виникнення серцево-судинних ускладнень. Ситуація потребує комплексного рішення, частиною якого має бути ефективна терапія».

«Для того, щоб зробити лікування діабету більш ефективним і, відповідно, підвищити якість життя людей з діабетом, необхідні нові терапевтичні рішення. Інноваційний базальний інсулін, розроблений компанією Санофі, для лікування дорослих з діабетом 1-го і 2-го типів, забезпечує стабільний та тривалий глікемічний контроль, а також знижує ризик гіпоглікемії  що дозволяє мінімізувати появу ускладнень, спричинених хворобою, та покращити якість  життя людей з діабетом», – зазначив  Борис Маньковський, член-кореспондент НАМНУ, головний позаштатний спеціаліст Міністерства охорони здоров’я України за спеціальністю «Ендокринологія», президент Української діабетологічної асоціації.

«Саме потреби пацієнтів стали рушійною силою для нових досліджень та розробок, що дозволило запропонувати нове терапевтичне рішення для людей з діабетом В ході клінічних випробувань було доведено, що препарат забезпечує стабільний та ефективний контроль рівня цукру в крові, а також має сприятливий профіль безпеки. Він суттєво знижує ризик гіпоглікемії у людей з діабетом 2-го типу в будь-який час дня та ночі – прокоментував Гієм Граньє.. – Ми раді повідомити, що Україна є однією з перших країн світу, яка отримує доступ до інноваційного рішення, що дозволяє контролювати хворобу більш ефективно. Це ще один важливий крок до покращення якості життя пацієнтів».

Сьогодні діабет вважається глобальною епідемією, оскільки 382 млн людей у світі живуть з цим захворюванням. За прогнозами до 2035 року їх кількість зросте до 592 млн. Тенденція до зростання кількості випадків діагностування діабету спостерігається також і в Україні – щороку реєструється 100 тис. нових випадків захворювання. 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *