Пацієнти матимуть ширший доступ для необхідного лікування онкологічних захворювань та посттравматичних стресових розладів, отриманих внаслідок війни. Закон регулює обіг канабісу в медичній, промисловій та науковій діяльності. А препарати на основі медканабісу можна буде отримати тільки за електронним рецептом. Виробництво ліків контролюватимуть на всіх етапах, а вирощувати рослину зможуть лише ті, хто отримає відповідні ліцензію та сертифікат.
Ліцензійні умови, які дозволять вирощувати медичний канабіс, незабаром розгляне Кабмін, повідомили у Міністерстві охорони здоров’я. Серед вимог — вирощування в умовах закритого ґрунту та наявність цілодобового відеоспостереження з наданням безоплатного доступу до нього Нацполіції.
Водночас насіння рослин повинні мати сертифікат якості та бути зареєстрованим в Держреєстрі сортів рослин, придатних для поширення в Україні. Перевозити медичний канабіс та ліки з нього потрібно у супроводі державної охорони. Дозволяється також імпорт рослинної субстанції канабісу, якщо є дозвіл від Держлікслужби.
Очікується, що ліки будуть у формі оральних крапель, твердих капсул, дентальних паст. Електронна система обігу ліків з медичного канабісу запрацює восени цього року.
Цитата. «Медичний канабіс — це ліки для мільйонів людей: онкопацієнтів, людей з розсіяним склерозом, пацієнтів, що отримують паліативну допомогу тощо», — кажуть у Міністерстві охорони здоровʼя.
Контекст. Володимир Зеленський торік під час виступу у Раді в День Конституції закликав: «Щоб українкам та українцям не довелося терпіти біль, стрес та травми війни, ми маємо нарешті чесно легалізувати для усіх, хто цього потребує, ліки на основі канабісу».
Олександр Ябчанка — колишній речник МОЗ, а з початком повномасштабного вторгнення — боєць роти «Гонор», вбачав проблему у тому, що медичний канабіс називають наркотиком і кажуть, що це знаркоманення нації й так далі. Адже це — маніпуляція.
Цитата. «Для військових медичний канабіс важливий, перш за все як засіб, що знеболює», — розповів Ябчанка НЗЛ.