Чернігівщина – це край, багатий на історичні пам’ятки, природу та культурні традиції. Якщо ви шукаєте місця, де можна відчути дух стародавніх часів і насолодитися красою української природи, цей регіон стане чудовим вибором для подорожі.
Список цікавих місць підготувала київська блогерка Юлія (@jb_kiev), яка ділиться своєю добіркою про найкращі точки для туристів на Чернігівщині.
Качанівка
Качанівка — це унікальна садиба, яка стала одним із символів українського дворянства. Тут збереглася красива архітектура та парк.
Качанівка була резиденцією родини Лизогубів, а також місцем, де часто гостювали представники культурної еліти того часу.
Палац вражає своєю величчю та архітектурними деталями. У палаці збереглася унікальна інтер’єрна обстановка, що дозволяє уявити, як жили шляхетні родини того часу.
Навколо палацу розташований величезний парк, один з найбільших в Україні, з каскадними ставками, алеями та рідкісними видами дерев.
Адреса: Чернігівська область, Ічня, с. Качанівка.

Парк «Беремицьке»
Це заповідний природний комплекс (500 га) з рідкісними видами флори та фауни, ідеальне місце для любителів природи та активного відпочинку.
Парк чудово підходять для організації пікніків, прогулянок та активного відпочинку на природі. Тут можна здійснювати пішохідні маршрути від 2-3,5 км до 10-15 км та кататися на конях. А ще зверніть увагу на міні-зоопарки та музеї диких котів.
Адреса: Чернігівська область, Чернігівський район, с. Беремицьке.
Церква Різдва Богородиці в Козельці
Архітектурна перлина Чернігівщини збудована у 1752—1763 роках на замовлення родини Розумовських за проектом архітектора Андрія Квасова.
Окремо варто згадати іконостас цієї церкви, створений, як вважають, за участю архітектора Растреллі. Складається він з 50 (було 80) автентичних ікон. Це один з найстаріших та найкращих зразків іконостасів України, виконаний в стилі бароко ікони якого мають високу художню та історичну цінність.
Адреса: Чернігівська область, смт Козелець, вул. Центральна.
Батуринська фортеця
Заснований як оборона фортеця, Батурин вперше згадується в 1625 році. Був своєрідною столицею запорізького козацтва, резиденцією гетьманів Лівобережної України.
Батурин є важливим історичним та культурним центром. Тут розташовані палаци, церкви, а також меморіал жертвам Голодомору.
Що подивитись у Батурині?
Палац гетьмана
Палац, збудований на початку XVIII століття, був резиденцією гетьмана Івана Мазепи. Сьогодні він є частиною Батуринського історико-культурного заповідника.
Церква Різдва Богородиці
Цей храм — один із найстаріших у Батурині, збудований ще в 1700 році, він став символом духовності та культурної спадщини міста.
Національний історико-культурний заповідник «Гетьманська столиця» – культурно-освітній та науково-дослідний заклад https://baturin-capital.gov.ua/
Адреса: Чернігівська область, смт Батурин.
Ферма «Копиця сіна»: сільський туризм та екологічний відпочинок
Це місце для тих, хто шукає відпочинок далеко від міської метушні, бажає та пізнати культуру українського села.
Унікальна ферма де ви зможете:
- Самостійно зібрати полуничку або лохину, поїсти на полі та привезти додому!
- Погодувати тварин у контактному зоопарку. І, до речі, корм дешевий. На інших фермах по 100 грн, а тут 25 грн за пакетик.
- Пообідати чи посмажити самостійно щось на мангалі. Наприклад, наш обід на трьох обійшовся у 635 грн.
- Зробити купу фото на фото-зонах. Навіть нам дорослим дівчатам було весело і цікаво.
- Розслабитись на вуликах (є така штука, як апі-терапія)
- Насолодитись церемонією чаювання
- Купити додому фермерської продукції
Адреса: Чернігівська область, село Пархимів
Підписуйтеся на сторінку Юлії (@jb_kiev), щоб не пропустити більше цікавих ідей, куди поїхати на вихідних поряд із Києвом та куди піти у Києві в будь-який день та будь-який час!
Чернігівщина — ідеальне місце для короткої подорожі на вихідні, яке поєднує історію, природу та культуру. З Києва до Чернігівської області всього 80 км, тому це чудовий варіант для відпочинку на вихідних, не витрачаючи багато часу на дорогу.