Ринок золота виштовхали в «тінь», де українцям продають підроблені злитки

Новини Вінниці Новини України Статті Топ

Про катастрофічну ситуацію на ринку дорогоцінних металів заявили учасники круглого столу «Ринок продажу золота під час війни», проведеного «Фінансовим клубом».

«Ринок банківських металів зник, клієнтам стало набагато складніше купувати банківські метали. І це породжує «сірий» ринок. Є клієнти, які до нас звернулися з банківськими металами, які вони купували у фінансових установ, і  вони виявилися підробкою. Наявність вольфраму в золоті – це проблема, з якою банки зіткнулися ще чотири роки тому. А зараз нова хвиля підробок йде ринком», – попередив директор департаменту банкнотного банкінгу Індустріалбанку Юрій Боцман.

Голова Спілки ювелірів Оксана Грабовська констатує стрімке поширення «сірого» ринку дорогоцінних металів. «Галузь страждає від підробок! Цю проблему необхідно вирішувати якомога скоріше. Бо це замкнене коло. Потреби галузі стимулюють «сірий» ринок, а «сірий» ринок стимулює роботу галузі, і це поширюється», – наголосила вона.

Через штучні обмеження Нацбанку ринок відкотився до стану кінця 1990-х років – початку нульових, каже президент Союзу ювелірів України Дмитро Видолоб. «Тоді банківські метали, які відповідають всім світовим стандартам щодо найвищих проб, були недоступні учасникам ювелірного ринку. Зараз ми спостерігаємо значний рівень тенізації ринку дорогоцінних металів як промислової сировини через штучні обмеження, запроваджені Нацбанком», – заявив він.

Звичайні українці також страждають від цього. «Клієнти хочуть диверсифікувати свої доларові запаси і придбати банківські метали. А «сірий» ринок диктує ціноутворення по банківським металам і в такий спосіб підвищує вартість – зараз емісійні зливки коштують плюс 8% до форексу. Я такого не пам’ятаю. Потрібно дати клієнтам можливість зберегти свої кошти в банківських металах», – впевнена заступниця керівника управління міжбанківських операцій ПриватБанку Юлія Захарова.

«Все те, що раніше легально завозилося, пішло в «сірий» ринок. Попит, який був, такий і залишився. Але якщо раніше ми задовольняли попит через касу банку, то зараз цей попит задовольняють «чорні» ділки», – каже начальник управління дилінгових операцій РВС Банку Максим Марченко.

Юлія Захарова каже, що все ж не весь попит клієнтів банків задовольняє «чорний» ринок. «Я бачу клієнтів у списку очікування. Не всі клієнти йдуть на «чорний» ринок, тому що надійність понад усе, а кількість підробок збільшилась», – пояснила вона.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *