Багато українців зберігають питну воду в пластикових пляшках. Так само точно зручно запасатися і водопровідною водою на випадок її відключення. Однак, незалежно від об’єму, рано чи пізно на дні та стінках ємності утворюється зелений наліт. Дізнайтеся, як відмити 19-літровий бутель від зелені та що робити з меншим.
Чому позеленіла вода в пляшці
Причина утворення зеленого нальоту на дні та стінках ємності з водою – водорості, які розмножуються в будь-якій тарі, де зберігалася вода. Розмножуються спори повітрям, тож можуть потрапити в пляшку, коли ви її відкриваєте. Просто так вони не активізуються, для цього потрібно забезпечити одноклітинним світло і тепло – запустити реакцію фотосинтезу, внаслідок якої виділиться хлорофіл. Він і є той самий зелений наліт.
Чи можна пити воду із зеленим осадом? Так, тому що такі водорості не належать до групи небезпечних – жодної шкоди для організму людини вони заподіяти не можуть. У побутових умовах, як правило, характерний наліт утворюється тільки з однієї причини – люди неправильно зберігають воду.
Як відмити пластикову пляшку від зелені
Розповідаємо, як помити 5 літрову пляшку або будь-яку іншу, в якій ви збираєтеся зберігати питну воду. Способів існує кілька – обирайте той, що найбільше підходить для вас.
Як очистити бутель від зеленого нальоту содою
Луг – хороший засіб для очищення будь-яких ємностей від водоростей, запаху і нальоту. Змішайте 200 гр соди з водою так, щоб вийшла густа каша без грудочок. Перекладіть її в пляшку, долийте трохи води і закрийте кришку. Потрясіть ємність, щоб сода рівномірно розподілилася по стінках і дну, залиште на кілька годин (можна на ніч). Наприкінці ретельно вимийте пляшку чистою водою.
Як відмити пластикову пляшку від запаху і зеленого нальоту сіллю
Сіль – це не тільки шикарний консервант, а й досить ефективний засіб для чищення. Використовувати її для чищення пляшок потрібно разом із засобом для миття посуду. Технологія така:
- засипати в пляшку 5-7 ст.л солі;
- додати 4 ст.л мийного засобу;
- збовтати тару круговими рухами, щоб інгредієнти перемішалися.
Дотримуйтеся правила – що сильніше ви трусите ємність, то краще “працюють” сіль і мийний засіб. Якщо нальоту занадто багато, то можете залишити засіб у пляшці на ніч, а вранці промити водою. У будь-якому разі, вимивати тару потрібно дуже прискіпливо, інакше активні хімічні речовини залишаться на стінках, а це небезпечно для організму.