Як правило, сивина починає проявлятися з віком під впливом різних факторів (внутрішніх). Сиве волосся свідчить про те, що вироблення так званого меланіну — порушена. Меланін міститься у волоссі, шкірі, тканинах, сітківці ока.
Коли скорочується вироблення природного темного пігменту, структура волосся змінюється, на коренях починає проявлятися сивина. На появу цього явища може вплинути як одиничний фактор, так і повний комплекс причин, з якими необхідно ознайомитися для того, щоб зрозуміти саму суть проблеми і убезпечити себе від ризику «старіння» волосся.
Генетика. Якщо волосся на коренях почало сивіти вкрай рано, спробуйте звернутися по відповідь до своїх сімейних коренів. Можливо, ви генетично успадкували це від батьків.
Нестача вітаміну В12, який посилює синтез білків та сприяє їх накопиченню. Білки, своєю чергою, забезпечують здоровий ріст волосся і допомагають утримуватися меланіну в цибулині волосини. Вони також забезпечують здоровий ріст нігтів.
Стрес. Відомо багато випадків різкої появи сивини внаслідок сильного емоційного потрясіння, важкої психологічної травми, шоку. Стрес можна назвати «емоційним вірусом», оскільки в такому стані організм витрачає безліч ресурсів і вітамінів, а це згубно впливає не тільки на колір вашого волосся, а й на весь організм.
Існує думка, що волосся починає ставати сріблястим через використання гарячої води, якою миють голову. За певних умов миття голови гарячою водою справді може згубно позначитися на здоров’ї шкіри голови і волосся в цілому, однак медицина не підтверджує факту впливу високої температури води на прояв сивини.
Часте фарбування. Вважається, що на появу сивини можуть вплинути мікроелементи, які містяться у фарбі для волосся, такі, як ацетилецилтетраметил — тетралин і парафенілендіамін. Ці елементи шкодять шкірі голови і провокують появу сивого волосся.
Сивина у жінок, на відміну від чоловіків, може виникнути внаслідок дисфункції гормонів.
Холод. Нехтування головним убором у зимовий час викликає порушення мікроциркуляції шкіри голови. Чим це загрожує – напевно, самі розумієте.
Також причиною появи сивини у чоловіків і жінок можуть бути захворювання щитовидної залози, яка відповідає за вироблення гормонів.
Термічні пошкодження. Регулярне використання щипців, фенів, плойки також призводить до появи сивини.
Що не можна робити з сивиною
- Вищипувати та виривати волосини.
Це призводить до травмування кутикули та збільшенню сивини.При потребі, максимум – це зрізати біля самого кореня.
- Не ігноруйте появу сивини
Варто проконсультуватися з лікарем, адже це може бути викликане недостатністю цинку чи заліза або ж незбалансованим харчуванням.
- Не користуйтеся фарбою з аміаком
Якщо вам не до вподоби колір солі та перцю – обирайте фарбу без аміаку. Надайте перевагу органічним фарбникам і почніть з мелірування.
- Не нехтуйте доглядом
Обирайте шампунь для зволоження та засоби розроблені спеціально для сивого волосся. Уникайте продукції на основі спирту та частого миття.
За матеріалами https://wz.lviv.ua