Вживання в їжу 1−2 бананів на день справляє стійкий тонізуючий вплив: підвищуються настрій, концентрація уваги і працездатність, знижується втомлюваність, очищається організм.
Банани відомі людям з глибокої давнини. Батьківщиною бананів вважають Індію і Китай. Принаймні в цих країнах банани довго вважалися священними плодами, які повертають сили і живлять розум. Банани — ідеальна та здорова їжа для того, щоб перекусити.
Коли йдеться про банан, то перше, що спадає на думку – вміст у ньому калію, який корисний для здоров’я серця. Також банани багаті на антиоксиданти, такі як вітамін С, фолієву кислоту і клітковину.
Клітковина, зокрема, корисна для здоров’я кишечника. Коли ви їсте банан щодня, травна система стає більш плавною, пише Healthdigest. Якщо вас турбують запори, здуття живота і гази, додайте банани у раціон і це допоможе полегшити проблеми.
“Бананова клітковина допомагає відновити регулярні функції кишечника, оскільки вона зв’язує відходи і токсини в травному тракті, сприяючи їх виведенню з організму”, – пояснила дієтолог Рейчел Лінк
Але це ще не все, що ці фрукти можуть зробити для кишечника. Банани можуть сприяти здоровому мікробіому кишечника. Зокрема, розчинна клітковина в бананах є важливим джерелом харчування для здорового мікробіома кишечника – пробіотиками. А здоровий кишечник є необхідною умовою для здоров’я імунної системи, травлення, серця та контролю рівня цукру в крові.
Варто пам’ятати, що бданани — досить важка їжа, вони повільно перетравлюються, сприяють скупченню газів в кишечнику і ускладнюють відтік жовчі. Їх треба ретельно прожовувати і їсти маленькими порціями.
Не рекомендується їсти банани натще і запивати їх водою.
Про це пише Уніан з посиланням на Healthdigest.