На забезпечення потреб територіальної оборони у Вінницькій області додатково виділили 3 мільйони гривень. Відповідне рішення, сьогодні, 15 лютого, ухвалила позачергова сесія Вінницької обласної ради.
Так, депутати погодили зміни до Комплексної оборонно-правоохоронної програми Вінницької області на 2021-2025 роки. Фінансування заходів програми було збільшено на суму у 3 мільйони гривень. Ці гроші будуть спрямовані на забезпечення заходів мобілізації, підготовки до територіальної оборони, матеріально-технічного забезпечення підрозділів територіальної оборони.
Окрім того, обласна рада ухвалили рішення «Про затвердження звіту про виконання обласного бюджету за 2021 рік» та «Про внесення змін до рішення 15 сесії обласної Ради 8 скликання від 24 грудня 2021 року № 288 «Про обласний бюджет Вінницької області на 2022 рік». Ці кроки дозволять оперативно спрямувати кошти на першочергові потреби територіальної оборони Вінниччини.
«Виклики, які сьогодні стоять перед Україною, можна подолати, лише об’єднавшись. Я дякую громадянам України, які згуртувалися перед російською загрозою. Окрема подяка воїнам, які захищають нашу країну. Народ України є прикладом згуртованості, але, на жаль, політики у Верховній Раді є прикладом розколу. Розбіжності між політиками послаблюють армію, послаблюють економіку, послаблюють всю країну. Україна може скасувати жахливі наслідки розколів і внутрішніх боїв. Але ми повинні почати зараз», – заявив голова обласної ради Вячеслав Соколовий.
Водночас, у фракції партії «Європейська Солідарність» наголосили: ухвалені рішення є важливим кроком для зміцнення оборони області, проте на сьогодні цього недостатньо. Керівник головної опозиційної фракції в облраді Андрій Гижко зауважив, що потреба підрозділів тероборони у фінансуванні складає не 3, а 29 мільйонів. Ще більше, на думку Гижка, вони потребують координації з владними структурами, якої поки не спостерігається.
«Сьогодні ми говорили про територіальну оборону, сили цивільного захисту населення, про координаційну роль місцевого самоврядування у питанні захисту регіону. У час військової загрози робота місцевої влади та сил оборони має бути скоординована.
Під час сесії ми почули речі, які можуть здаватись навіть панічними: керівник тероборони області сам озвучив, що визнає проблеми у цій галузі – від матеріального забезпечення до інформаційного супроводу, і це насторожує.
«Європейська Солідарність» ще з 28 січня на всіх рівнях вимагала виділити кошти на тероборону не лише з обласних бюджетів, а й з бюджетів територіальних громад та державного бюджету. Ми вимагали покращити матеріальне забезпечення тероборони, привезти до ладу виділені підрозділам приміщення, створити необхідні побутові умови. На жаль, з 28 січня ані голова ОДА, ані голова облради не спромоглися зібрати координаційну раду для обговорення нагальних проблем.
Наразі ж ми підтримали рішення про виділення 3 мільйонів гривень з обласного бюджету на тероборону. Хоча, потреба підрозділів області у фінансуванні складає 29 мільйонів. І для того, щоб забезпечити ці потреби, необхідні консолідовані дії і держави, і обласного керівництва, і громад. Можуть бути задіяні навіть спонсори: вже зараз підприємці звертаються із пропозиціями надати теробороні ту чи іншу допомогу, однак цю роботу має хтось координувати. Поки що цього не видно»,– прокоментував політик підсумки сесії.
Разом з тим, у «ЄС» запропонували голові облради Вячеславу Соколовому оприлюднити список присутніх та відсутніх на сесії депутатів із поясненням причин неявки народних обранців, яких не було у сесійній залі. У фракції переконані: громадяни повинні знати, хто з депутатів без поважних причин пропустив важливе позачергове засідання.
Актуальні новини Вінниці та області в нашому Telegram-каналі та на Facebook-сторінці