Вчені провели успішні випробування на лабораторних щурах.
Вчені з Університету електронних наук і технологій Китаю створили пластир для прискорення загоєння ран. Вони провели успішні випробування на лабораторних щурах.
Дослідження показали, що за допомогою електричного струму рани гояться швидше. Тому вчені з Китаю вирішили розробити невеликий гнучкий пластир, який використовує цілющі властивості електрики без необхідності величезного обладнання.
Пластир для прискорення загоєння складається з 4 шарів. Верхній та нижній виготовлені з електрично зарядженого пластику та отримують свій заряд при контакті зі шкірою. Наступний шар виготовлений із силіконового каучуку, який повторює контури шкіри. Останній шар виготовлений зі сплаву з пам’яттю форми. Він допомагає зблизити краї рани. Товщина пластиру становить всього 0,2 міліметра.
Випробування на лабораторних щурах
Вчені накладали пластир на прямі та круглі види ран у піддослідних щурів. Вони порівняли швидкість загоєння з іншими типами пов’язок і виявили, що круглі рани, оброблені пластиром, загоїлися на 96,8% через 8 днів. Інші види пов’язок справилися за цей же час лише на 76,4 -79,9%.
Вчені планують продовжувати вдосконалювати функції пластиру. Вони мають намір запустити у виробництво свій винахід до 2024 року.
Раніше китайські вчені виявили новий коронавірус. Нове дослідження ще не пройшло рецензування, тому про нову пандемію говорити зарано.
Актуальні новини Вінниці та області в нашому Telegram-каналі та на Facebook-сторінці