У Вінницькій міській раді відповіли на петицію пані Анастасії Юорисюк, яка пропонувала встановити у місті встановити автомати для пластикових пляшок. Такі апарати, на думку вінничанки, виховували б у містян культуру екологічного поводження з відходами, однак у муніципалітеті зазначили, що не мають змоги облаштувати їх.
У відповіді міськради зазначено, що не вбачають за можливе виділити кошти на відповідний проєкт. Пишуть, що заважає це зробити діюча законодавча база, висока вартість автоматів для пляшок та дешевизна вторинної сировини.
«На жаль, в Україні, не налагоджено подібне співробітництво між виробниками та операторами торгівельних мереж. А існуюча законодавчо-нормативна база не дає змоги місцевій владі зобов’язати торгівельні мережі встановлювати подібні автомати.
У Верховній Раді України розглядався законопроект «Про систему збору та утилізації тари», який в подальшому, був виключений з порядку денного парламенту.
На сьогоднішній день, у Верховній Раді розглядається важливий для екології законопроект «Про управління відходами», у якому має бути впроваджено Розширену відповідальність виробника (РВВ). Запровадження механізму РВВ, означає, що компанії, які постачають продукти на ринок, будуть зобов’язані збирати, сортувати й передавати на переробку використану упаковку.
Щодо придбання подібних автоматів за бюджетні кошти, повідомляю, що з огляду на їх високу вартість, необхідність обслуговування, та низьку закупівельну вартість вторинної сировини, виконавчий комітет, не вбачає за можливе планування зазначених видатків при формуванні проекту бюджету міської територіальної громади на 2022 рік.
Для зменшення негативного впливу відходів на навколишнє середовище, в місті впроваджена система роздільного збирання побутових відходів. Мешканцям запропоновано складувати ресурсоцінні компоненти (ПЕТ-пляшка, папір, скло, метал) в контейнери сухої фракції. Вивезення яких, здійснюється окремим транспортом і після проходження процесу сортування, направляються на переробку.
Також, силами КУП «ЕкоВін», на контейнерних майданчиках багатоповерхової забудови територіальної громади встановлено 100 контейнерів для ПЕТ-пляшки. Крім того, мешканці мають можливість здавати пластикові вироби в пункти прийому вторинної сировини, що розміщені в кожному мікрорайоні міста», – йдеться у відповіді на петицію.
Актуальні новини Вінниці та області в нашому Telegram-каналі та на Facebook-сторінці