«Мovember»: вінницький лікар закликав вінницьких чоловіків долучитись до «вусатого» флешмобу

Новини Вінниці Топ

Протягом листопада триває всесвітній флешмоб Мovember, покликаний підвищити інформованість про рак яєчка та рак простати. Впродовж місяця чоловіки по всьому світу відрощують вуса, як своєрідний символ «чоловічого єства». Долучитись до акції та звернути увагу на своє здоров’я закликав вінницьких чоловіків лікар-уролог, вінничанин Валерій Камінський. Про проблеми, які не прийнято обговорювати вголос, із лікарем поспілкувався кореспондент Вінниця.ОК.

Валерій розповідає, що протягом листопада чоловіки з усіх куточків планети відрощують вуса та проводять просвітницькі акції, які стосуються чоловічого здоров’я. Гроші, які протягом місяця заощаджуються на бритвах, учасники акції жертвують на вивчення раку яєчка та раку передміхурової залози.

«В усьому світі листопад – місяць привернення уваги до чоловічого здоров’я. Певною мірою, символом нашого чоловічого єства є вуса, які є відображенням нашого гормонального фону. Протягом цього місяця лікарі, публічні особи та всі охочі відрощують вуса, щоб звернути увагу на «чоловічі» проблеми зі здоров’ям, передусім на рак яєчка та рак простати», – каже Валерій Камінський.

Лікар розповідає: рак яєчка є дуже агресивною паталогією, яка вражає в основному молодих чоловіків. Попередити хворобу неможливо, однак рання діагностика залишає пацієнту великі шанси на одужання.

«Це та пухлина, яка вражає, здебільшого, чоловіків 30-40 років та може проявити себе лише на четвертій, невиліковній стадії. Тому вчасне обстеження, вчасне УЗД -це те, що рятує», – каже Валерій Камінський.

Інша важка патологія – рак передміхурової залози, частіше зустрічається у чоловіків середнього та старшого віку. Перемогти її, як і рак яєчка, можна завдяки вчасній діагностиці.

«Рак простати з сьогоднішнім рівнем медицини добре піддається лікуванню. Якщо знайти його  на першій-другій стадії, проводиться операція, після якої чоловік живе повноцінним життям. Якщо ж хвороба вже на рівні метастазування, то тут, на жаль, медицина безсила, ми можемо лише продовжити життя пацієнту, проте не врятувати. Виявити цю хворобу просто: є аналіз, простат-специфічний антиген, який можна здати в будь-якій сучасній лабораторії. Він не коштує дорого і показує наявність ракових клітин на ранній стадії. Якщо ви чоловік 40-50 років, то вам бажано раз на рік проходити обстеження, здавати аналізи на онкомаркери», – рекомендує Валерій Камінський

Лікар підкреслює: причини, які спричиняють рак яєчка та рак простати, достеменно невідомі. Однак, каже він, ймовірність виникнення будь-якого онкологічного захворювання завжди вища у людей зі шкідливими звичками, тому здоровий спосіб життя сам по собі є запорукою здоров’я, в тому числі і чоловічого.

Щоб донести цю інформацію у маси, Валерій Камінський закликає вінничан викласти у соцмережі фото зі «своїми» чи накладними вусами із хештегом #movember_vin.

Довідка

яєчка – найпоширеніший вид раку серед чоловіків 15-35 років. Рак простати – найпоширеніший вид злоякісних новоутворень серед чоловіків у Європі.

Профілактики захворювань раку яєчка та простати немає, однак задля зниження ризику виникнення даних захворювань рекомендовано проходити регулярне обстеження в лікаря-уролога та визначення простат-специфічного антигену (PSA) в крові у чоловіків старше 50 років після консультації з лікарем.

Починаючи з 40 років, необхідно щорічно відвідувати уролога. З 45 років щорічний скринінг на рак простати є обов’язковим – огляд уролога з аналізом крові на PSA-тест простат-специфічний антиген), або без нього.

Актуальні новини Вінниці та області в нашому Telegram-каналі та на Facebook-сторінці

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *