Медицина в Україні наразі не відповідає критеріям доступності та якості, а відтак не може виконувати свої функції у повній мірі. Зокрема, «страждає» просвітницька робота медиків з населенням, через що провалюється кампанія вакцинації проти коронавірусу. Таку думку в етері телеканалу «Вінниччина» висловила викладачка Вінницького національного медичного університету імені Пирогова, депутатка Вінницької міської ради від партії «Європейська Солідарність» Олена Верлан-Кульшенко.
Виступаючи на телепрограмі «Вінниця дебати. Підсумки місяця», Олена Верлан-Кульшенко зазначила, що робота медичної галузі визначається доступністю та якості послуг, а також донесенням інформації про основи охорони здоров’я до громадян. У нинішніх умовах, заявила вона, українські медики не можуть дати все це громадянам, оскільки через недопрацювання уряду та зависокі вимоги НСЗУ, у невеликих громадах зникають медичні установи, передусім фельдшерсько-акушерські пункти.
«Ті вимоги, які висуває НСЗУ, не відповідають бюджетам громад та кількості населення. Як би не працювала, наприклад, громада Теплика, вона нічого не зможе зробити для того, щоб в ній працювали акушери, тому що за рік там народжується лише 98 дітей. Який акушер-гінеколог буде в таких умовах працювати? Він не підтвердить своєї кваліфікації, йому треба приймати 300-400 пологів на рік, відповідно до вимог НСЗУ. Уряд абсолютно не пропрацював питання збереження медицини в окремих громадах», – заявила вона.
Олена Верлан-Кульшенко стверджує, що в існуючих умовах мешканці багатьох громад мають поганий доступ до медичних послуг, або ж не мають його взагалі, відтак і про якість медицини говорити не доводиться.
Оскільки ж в громадах не вистачає медперсоналу, то і розповідати людям про ризики коронавірусу та необхідність вакцинації нема кому. Тому, каже депутатка міської ради, у провалі вакцинації винувата не тільки відсутність грамотної піар-кампанії на рівні держави, а й втілена з багатьма прорахунками та помилками медична реформа.
«Ніхто не веде належним чином роз’яснення, що являє собою СOVID-19. Нас лякають хворобою, при цьому не впроваджуючи роз’яснювальних програм, які б інформували: якщо будемо робити так і так – будемо уникати захворюваності», – пояснила Олена Верлан-Кульшенко, чому чимало громадян піддаються антивакцинаторським настроям.
Актуальні новини Вінниці та області в нашому Telegram-каналі та на Facebook-сторінці