Україна перейшла на зимовий час. Це може статися останній раз.
Про це пише РБК-Україна з посиланням на BBC.
Ще з 1981 року Україна двічі на рік змінює час. В кінці березня переходить на літній, а в кінці жовтня – на зимовий. Але на цей раз зимовий час може стати незмінним.
Руслан Стефанчук, ставши новим головою Верховної Ради, згадав про свою ідею скасувати переведення годинників і залишитися жити по зимовому. Минулого року він подавав такий законопроект і він був прийнятий у першому читанні.
Це сталося на початку березня, за кілька тижнів до переходу на літній час. Ідея Стефанчука провалилася, а сам законопроект повернули на доопрацювання і повторне друге читання.
Судячи з настрою спікера, Рада до нього скоро повернеться.
Традицію переводити годинник в Європі ввели після Першої світової війни. Метою була економія електроенергії.
Проблема пікових навантажень на електромережі в сучасному світі виникає через велику кількість побутових приладів. Тому в Польщі, наприклад, пробують починати робочий день в різний час. Тобто заводи “прокидаються” о 7-й, школярі – о 9-й, магазини – не раніше 10-ї.
Переведення годинників створює багато незручностей залізничникам і авіадиспетчерам, які повинні постійно двічі на рік змінювати розклад рейсів.
“Після переведення годинникових стрілок у громадян погіршується самопочуття, знижується працездатність, спостерігається значне загострення хронічних захворювань“, – писав Стефанчук у пояснювальній записці до свого законопроекту.
Актуальні новини Вінниці та області в нашому Telegram-каналі та на Facebook-сторінці