Рибалки зі спільноти VINFISHING відправились до села Райгород Вінницької області, щоб порибалити на Південному Бузі та знищити сітки браконьєрів, з якими не справляється рибоохоронний патруль. Під час «рейду» шістнадцяти волонтерам вдалося врятувати з сіток навіть червонокнижного осетра.
Загалом рибалки дослідили 8 кілометрів берегової лінії та виловили близько кілометра сіток.
Чоловікам також вдалося впіймати кілька раколовок та ятер, однак найбільшим успіхом учасників «рейду» можна вважати порятунок малька осетра.
«Завдяки нашим хлопцям з сіток визволено рибу з Червоної Книги України з сімейства Осетрових. Так це Вінницька область! Південий Буг! Осетрова риба жила б у нас, але в наших водоймах важко виживається навіть звичайному карасю…» – йдеться у дописі на Facebook-сторінці VINFISHING.
Кадри порятунку осетра можна побачити на відео, яке рибалки виклали на YouTube.
Факти про осетрових
Осетрові (Acipenseridae) – родина хрящових ганоїдів, що включає в себе 27 представників з 4 родів. Ця «риб’яча родина» сформувалася ще у крейдовому періоді (145-66 мільйонів років тому) і жила одночасно з динозаврами. З тих пір осетрові майже не зазнали еволюційних змін, що робить по-справжньому унікальними мешканцями прісних та солених водойм Євразії та Північної Америки.
Осетрові риби є довгожителями, що пізно досягають репродуктивного віку. В середньому, осетрові живуть від 50 до 60 років та виростають до 2-5 метрів, а їхній перший нерест в природних умовах відбувається у віці від 7 до 20 років. Більшість осетрових мігрують між річками та узбережжями морів та океанів.
Довгий репродуктивний цикл, значні міграції та чутливість до стану довкілля призвели до того, що 85% видів осетрових знаходяться під загрозою зникнення через надмірний вилов, браконьєрство, забруднення води та створення дамб на річках. Відмічається також зменшення чисельності осетрових, пов’язане з підвищенням попиту на чорну ікру, яка є делікатесом. Згідно з даними Міжнародного союзу охорони природи осетрових відносять до найбільш вразливих видів. В Україні за незаконний вилов осетрових доведеться сплатити штраф на суму 18 870 грн за кожну особину.
Актуальні новини Вінниці та області в нашому Telegram-каналі та на Facebook-сторінці