Вилікувати небезпечне захворювання без операції лікарям вінницького та столичного відділень клініки Оксфорд Медікал вдається у 80-85%. Решта припадає на ендоскопічні малотравматичні операції. Міжхребцева грижа — захворювання, здатне призвести до оніміння окремих ділянок тіла, інвалідності та паралічу. Не затягуйте з візитом до лікаря.
Причина виникнення міжхребцевої грижі
Все починається з остеохондрозу. Фіброзна тканина поступово руйнується, частина диска проникає через тріщину, здавлює нерв. Грижа виникає у пацієнтів із зайвою вагою, після спортивних, побутових та виробничих травм, ДТП, поранень.
Симптоми міжхребцевої грижі
Симптоматика індивідуальна, залежить від больового порогу і загальної фізичної форми пацієнта. Посилення хворобливих відчуттів виникає після підняття важких предметів, різких рухів, тривалої фізичної роботи чи перебування в одній позі.
У поперековому і попереково-крижовому відділах грижа проявляється онімінням кінцівок, почуттям холоду в ступнях, порушується чутливість рук і ніг, з’являється біль в сідницях, виникає дисфункція сечостатевої сфери.
У шийному і грудному відділах грижа проявляється частими головними болями, запамороченнями, хворобливими відчуттями в області серця, аритмією, порушенням слуху, зору, сну; хворобливими відчуттями в руках, плечах долонях.
Точна діагностика
Звичайний рентген грижу не показує, для діагностики лікарі клініки Оксфорд Медікал використовують результати КТ та МРТ. Клініка має в своєму розпорядженні апарати нового покоління, за одне дослідження вдається точно виявити і локалізувати грижу.
Лікування без операцій
Лікарі клініки Оксфорд Медікал проводять комплексне лікування згідно сучасних клінічно перевірених методів:
• знімають больовий синдром і м’язові спазми;
• відновлюють кровообіг і хрящову тканину.
Призначають індивідуально підібрані медикаменти + мануальну терапію, лікувальний масаж, фізіотерапію під контролем профільного фахівця.
Оперативне лікування міжхребцевої грижі
У хірургічному центрі проводять ендоскопічне видалення грижі. Це операція з мінімальним терміном реабілітації, пацієнти починають ходити одразу. В особливих випадках проводять видалення частини хребця, який викликав защемлення нерва — ламінектомію. Вкрай рідко вдаються до дискектомії.
Актуальні новини Вінниці та області в нашому Telegram-каналі та на Facebook-сторінці